Hra, která se letos bude konat vůbec poprvé, startuje 1. dubna a filmové fanoušky zavede na zajímavá místa spojená s filmařskou tematikou. Zúčastnit se jí může jakýkoliv návštěvníky Kraje Vysočina.

„Účastník hry si vyzvedne na turistickém informačním centru Turistický pas, do kterého bude zaznamenávat návštěvu a splnění filmového úkolu v jednotlivých herních místech na Vysočině. Jsou to lokality spojené s filmařskou tématikou – většinou se jedná o místa, kde se natáčely filmy, případně rodiště významné filmové osobnosti. Celkem 26 míst,“ popsal Michal Plaček, PR manager Vysočina Tourism.

Každý účastník hry získá společně s Turistickým pasem i malý dárek. „Za nasbírání 10 razítek z různých herních míst získáte filmový turistický batoh. Každý účastník, který nasbírá nadpoloviční většinu, to je 14 razítek z jednotlivých herních míst, se může zúčastnit slosování o hlavní ceny, které proběhne na konci sezóny,“ dodal Plaček.

Hlavní výhrou je víkendový pobyt na Letohrádku svatý Vojtěch v Počátkách na Pelhřimovsku, druhou cenou je návštěva filmových ateliérů s možností tematického focení a pro třetí místa je připravena desková hra Vysočina.