Festival s názvem Jakub Pustina a jeho hosté představuje po boku hlavního aktéra špičkové umělce z celého světa a taktéž pomáhá mladým talentům si zvykat na profesní prostředí. Koncerty tradičně podporuje Kraj Vysočina a Žďár nad Sázavou.

„Festival je koncipován jako koncert, kam zvu své pěvecké hosty a přátele. V minulých letech se mnou na tomto festivale vystoupila například sopranistka Gabriela Beňačková nebo tenorista Jaroslav Dvorský. Dále pak špičkoví umělci z mnoha zemí světa, a v letošním roce bude hvězdným hostem hlavního koncertu, který proběhne 19. září ve žďárském divadle, mezzosopranistka Andrea Kalivodová,“ přiblížil Jakub Pustina.

Festival, který podle Pustinových slov letos proběhne na pěti místech Vysočiny, a to v Malé Losenici, Havlíčkově Brodě, Žďáře nad Sázavou, Chotěboři a Krásné Hoře u Havlíčkova Brodu, má taktéž pomáhat mladým umělcům v jejich profesním startu. „A to nelze, pokud nemají možnost vystupovat před opravdovým publikem. Proto vždy v rámci festivalu dávám prostor mladým talentům hudebních oborů základních uměleckých škol,“ dodal pěvec.

Festivalové koncerty

8. září - Malá Losenice

16. září - Havlíčkův Brod

19. září - Žďár nad Sázavou

24. září - Chotěboř

29. září - Krásná Hora