„Koncert začne v osm hodin večer v prostorách nádvoří zámku, při nepřízni počasí se přesune do kostela svatého Mikuláše,“ řekla za pořádající Jupiter club Zuzana Herodesová.

Pokud bude přát počasí, užijí si diváci na zámku romantiku koncertu pod hvězdami. To vše v historických kulisách objektu, jehož historie sahá do třináctého století, „Vystoupení bude rozděleno na dvě části, jedna se uskuteční za denního světla, druhá bude nasvícená,“ doplnila Herodesová.

Zájemci si mohou lístky koupit v předprodeji, podle Herodesové jich je zatím k mání dostatek. Vstupenka na společný velkomeziříčský koncert předního českého houslisty Jaroslava Svěceného a kytaristy Miloslava Klause stojí v předprodeji sto padesát korun pro důchodce a děti, dvě stě korun zaplatí dospělí. Kdo nechá nákup lístku na poslední chvíli a peněženku vytáhne až na místě, zaplatí v každém případě o padesát korun víc.

Koncert v Gíze

Virtuos Jaroslav Svěcený je známý popularizátor houslové hry. Zejména jeho televizní, rozhlasové a koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin. Nebrání se ani vystoupením na neobvyklých místech.

Díky početným koncertním turné a hostování na festivalech zahrál například před publikem v USA, Kanadě, Brazílii, na Kubě, v Turecku, Izraeli nebo v Egyptě, kde mu jako kulisy posloužily pyramidy v Gíze.

Svěcený doposud natočil kolem čtyřiceti CD, které obsahují díla světových i českých autorů. V roce 1996 mu pak byla udělena prestižní cena Masarykovy akademie umění za tvůrčí uměleckou činnost.

Hudebník Miloslav Klaus patří k předním českým kytaristům. Věnuje se sólové a komorní hře ve spojení s různými nástroji. Roku 1982 dokonce získal titul laureáta v prestižní světové kytarové soutěži Concours International de Guitare v Paříži.

EVA KŘIVÁNKOVÁ