Ve středu bude jihlavský Horácký zimní stadion plný, ale ne kvůli hokeji. Ve dvacet hodin tam totiž začne koncert Karla Gotta. „Moje současné turné není mým posledním turné. Je prostě jen další částí koncertní šňůry, kterou absolvuji celý život. Letos mne znovu na všech koncertech, jako v minulých letech, doprovodí Boom! Band Jiřího Dvořáka, tedy formace, se kterou spolupracuji dlouhodobě," řekl Karel Gott.

Od října do prosince loňského roku se konalo turné o šestnácti koncertech Karla Gotta po Česku a Slovensku. Na koncerty s hosty Monikou Absolonovou, Gabrielou Gunčíkovou a Dashou se přišlo podívat 80 086 diváků. Vedle tuzemských fanoušků Karla Gotta se na vystoupení vypravili i jeho příznivci z Německa, Rakouska, Švýcarska, Polska, Ruska, Itálie, USA a Kanady. Pro velký úspěch pokračuje Karel Gott se svým týmem v tomto turné i letos. A to šesti koncerty, jedním z nich je právě i ten středeční v Jihlavě.

Na každém z koncertů se loni a nejinak tomu je i letos podílelo 80 osob, najelo se bezmála sedm tisíc kilometrů. Techniku a 1 700 židlí na každý z koncertů vozí čtyři kamiony. Patnáct techniků začíná 19 hodin před začátkem koncertu stavět scénu, technici pracují ve dvou směnách. Polovina staví, polovina odpočívá. Střídají se po osmi hodinách. Scénu osvětluje pět osvětlovačů a nazvučuje pět zvukařů, o videoprojekce se starají tři osoby.

O plné žaludky všech se stará tříčlenný Big Brother Catering, který během loňského turné navařil na sedm set teplých večeří a na každý z koncertů pekl jiné domácí koláče a moučníky.

Tahle noc bude ještě dlouhá

Jen o bezpečnost Karla Gotta se stará pětičlenná ochranka Lambo Daniela Josefi, kterou si zpěvák nemůže vynachválit. „Je to rozhodně nejlepší ochranka během mé dvaapadesátileté pěvecké kariéry. Cítím, že se na kluky můžu na sto procent spolehnout," prohlásil zpěvák.

Účinkující po celé turné líčí a češe Ivo Špes. Manželka kapelníka Boom! Bandu Jiřího Dvořáka Klára Klempířová Dvořáková se stará o styling manželova orchestru.

Karel Gott dostal na každém z loňských koncertů okolo třiceti kytic, během celého turné jich bylo bezmála pět set. Nečekanými dárky, které vedle květin, bonboniér a alkoholu dostal, byly boxerské rukavice podepsané samotným Muhammadem Alim, kniha Slavné ženy o mužích a tanga, která dostal od mladé blondýnky v Olomouci. „Mám pocit, že tahle noc bude ještě hodně dlouhá," pronesl s úsměvem na tváři Karel Gott k publiku poté, co je převzal.

Během každého koncertu se Karel Gott třikrát převléká ve speciálním stanu postaveném za jevištěm.

Krásný děkovný e-mail zaslali Karlu Gottovi rodiče Gabriely Gunčíkové Zdeněk a Gabriela. V něm poděkovali Karlu Gottovi za to, že jejich dceři ukázal svět hudebního byznysu z té nejpřitažlivější stránky, a to v době, kdy přemýšlela o návratu k dennímu studiu a ukončení pěvecké kariéry. Karla také ubezpečili, že díky němu jejich dcera dnes ví, že v českém showbyznysu nejsou jen lidé, kteří ji chtěli jen krátkodobě využít, a pak ji odhodit jako zboží krátkodobé spotřeby. „Dobře si uvědomuji, jaký nápor to pro Karla koncert co koncert byl, jak na tom musel být dobře psychicky i fyzicky, aby sto devadesát pět minut dlouhý maraton vydržel. Neskutečně ho obdivuji a nikdy nepřestanu být hrdá na to, že jsem v roce 2012 a 2013 byla hostem jeho úžasného turné," prohlásila zpěvačka Monika Absolonová.

JAN ADAM