„V této publikaci se opět zaměřuji na mezilidské vztahy. Tentokrát jsem však vsadila i na autobiografické motivy," uvedla Martina Bittnerová. „Když jsem se poprvé v životě setkala s citovou nevěrou, myslela jsem, že je k nepřežití. Jenomže k vraždě nedošlo, žal mě nezničil a čas nakonec všechno zahojil."

Soubor knihy tvoří částečně povídky, jež autorka publikovala v časopisech, s některými uspěla i v literárních soutěžích. Jejich hrdinovése podle autorky nepotýkají jen s nevěrou; prožívají různé citové karamboly, snaží se ty situace zvládat bez sentimentu a s nadhledem. Někdy sice klesají na mysli, ale nepřestávají toužit po osobním štěstí, a neváhají mu obětovat pohodlí a zaběhnuté jistoty.

Hned první z povídek se odehrává právě v Novém Městě na Moravě, autorčině rodišti. „Vzpomínám třeba na svého zvláštního dědu, jehož milovaly snad všechny ženy v okrese Žďár nad Sázavou, na příhody se spolužačkou Olinou, jež zemřela před sedmi lety, píši o své sestře, svém dospívání, dozrávání a citových zmatcích… Některé příběhy jsem ale vyloženě odkoukala ze života druhých. Moc ráda bych tyto hrdiny okamžiku někdy po letech potkala. Zřejmě se jedná o nesplnitelné přání," přiblížila dále knihu Martina Bittnerová.