Na své si přijdou i diváci díky bohatému programu koncertů. Pro mnohé z nich se z návštěvy lyžařské metropole stává příjemná tradice a na Slunohraní přijíždějí každoročně. Letos akce vstupuje do pátého ročníku.

„Pro hudebníky je akce atraktivní především tím, že zde v roli lektorů působí členové Janáčkova kvarteta," vysvětluje pořadatelka Vlasta Piskačova. „Nedílnou součástí Slunohraní jsou také tři koncerty na nádvoří Horácké galerie," láká milovníky hudby Piskačová.

V části pro hudebníky si profesionální i amatérští hráči na housle, violu a violoncello zdokonalí své umění pod vedením lektorů z Janáčkova kvarteta. Vyzkoušejí si rovněž swing, a to během lekce s houslistou Jiřím Králíkem. Organizátoři Slunohraní lákají zájemce na jedinečnou hudební atmosféru, zkušený lektorský tým a inspirativní prostředí.

Pod letním širým nebem se diváci dočkají hned tří koncertů. Koncertní program zahájí 2. července netradiční noční koncert. Představí se v něm mladičká flétnistka Michaela Koudelková, jež si novoměstské publikum získala už při svém loňském vystoupení. Letos dostane mnohem více prostoru, a od desáté hodiny večerní vezme společně s cembalistkou Monikou Šujanovou posluchače na Komorní procházku staletími.

O den později, ve čtvrtek 3. července, rozezní nádvoří Horácké galerie rytmická hudba swingové a westernové trojice Rowdy Rascals. Muzikanti do Nového Města přijedou předvést své letité zkušenosti z mnoha zemí světa.

Lektoři hudební dílny, Janáčkovo kvarteto, zahrají při vrcholu Slunohraní v pátek 4. července. Klasickou sestavu dvojích houslí, violy a violoncella rozšíří ještě viola Bohuslava Matouška. Po kvartetu se představí Letní orchestr sestavený z účastníků kurzu. Taktovky se ujme dirigent Richard Kružík. Rovněž s Letním orchestrem vystoupí Bohuslav Matoušek a přednese houslový koncert a-moll Johanna Sebastiana Bacha.

Vstupenky na trojici koncertů si zájemci mohou pořídit přímo v novoměstské Horácké galerii.

-------------

Program

nádvoří Horácké galerie

2. 7. 22.00 koncert Komorní procházka staletími (Michaela Koudelková flétna, Monika Šujanová cembalo)

3. 7. 20.00 Swingové housle (Jiří Králík a Rowdy Rascals)

4. 7. 20.00 Slavnostní večer (Janáčkovo kvarteto, Letní orchestr pod vedením Richarda Kružíka, host večera Bohuslav Matoušek)