„Návštěvníci uslyší desítky domácích i zahraničních interpretů world music, moderního jazzu, lidové hudby a folku," řekl dramaturg festivalu Michal Schmidt.

Tradiční součástí náměšť-ského festivalu bude vedle výstav, uměleckých dílen a dalších doprovodných akcí také odborné kolokvium. Lidé zabývající se folklorem, etnickou, folkovou a lidovou hudbou i tzv. world music při něm diskutují o hudbě z odborného i žurnalistického pohledu.

Světovou proslulost si vokální sbor z Marseille podle Schmidta získal díky svým strhujícím koncertům, unikátní novodobé verzi polyfonního zpěvu a podílem na oživení zapomínané oksitánské kultury. „Šestice famózních zpěváků s tamburínami spoléhá také na tleskání a dupání do podlahy v energických severoafrických ryt-mech, což posluchače očekávajícího běžnou vícehlasou polyfonii může uvést do rozpaků," uvedl Schmidt.

Spojovacím článkem letošního festivalu Folkové prázdniny je téma „O nadějích".

„Naděje soukromé, naděje národa, naděje společenství jsou zásadní součástí života. Především v těžších situacích, těžších chvílích je naděje to, co člověku pomáhá. Nadě- je v písních jsou významné nejen pro jejich tvůrce, ale posluchač si tuto naději dále vstřebává a přebírá je také jeho nadějí," dodal Michal Schmidt.