Výtěžek akce tentokrát pomůže Sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi, kterou zřizuje Oblastní charita Žďár nad Sázavou. „Finanční částku, získanou díky koncertu, použijeme na nákup auta pro uvedenou službu. Dvě pracovnice jezdí téměř neustále do terénu, a to po celém okrese, auto je pro ně stěžejní," vysvětlila Veronika Dobrovolná, mluvčí žďárské charity.

Koblížc!

Posláním Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi je pomoc a podpora rodinám s dětmi, jejichž vývoj je ohrožen v důsledku dlouhodobě nepříznivé sociální situace, kterou rodiny nedokáží samy překonat.

„Pracovnice služby například pomohou naplánovat rodinný rozpočet nebo třeba mladým maminkám, které si neví rady s péčí o novorozené miminko. Pokud se vyskytne vážnější problém, pomohou vyhledat příslušnou lékařskou či právní pomoc," upřesnila Veronika Dobrovolná.

Bohatý program zahájí ve 14 hodin zpěvačka Olga Lounová. Na pódiu na Náměstí se pak postupně vystřídají legendární Turbo, Second hand, domácí punkrocková partička Fortix a semifinalisté televizní show „Česko-Slovensko má talent" NeoPercussio. Vrcholem programu pak bude od 19.30 hodin vystoupení skupiny Koblížc! a večerem provedou svojí muzikou členové kapely Start 02.

Vystoupení zpestří taneční skupina Crazy Team, skákací hrad či trampolína. Pro návštěvníky bude připravena také tipovací soutěž o hodnotné ceny.