Poté, co ji před sedmi lety tragicky opustil zpěvák Jarda Gargulák, se skupina na nějaký čas odmlčela. „Nenašli jsme zpěváka, který by nám vyhovoval, a tak jsme hrávali dlouhou dobu bez něj,“ vysvětluje poměrně dlouhé, víceméně instrumentální období kapelník Josef Lysoněk.

Teprve na začátku letošních prázdnin mohl hrdě oznámit fanouškům: „Vracíme se k dřívějšímu modelu, kdy lidi baví lídr, tedy hlavní zpěvák, a atmosféra se tak nerozmělňuje mezi jednotlivé muzikanty.“

Podle Lysoňka příchodem Jardy Plška kapela očividně ožila. Nadšenou odezvu mají i od svých posluchačů. „Kluci zjistili, že lídr je známější než člověk za kytarou, který má při hraní spoustu dalších starostí. A má to větší grády,“ chválí se nový zpěvák.

S Plškem se do repertoáru navrátily starší písničky, řada oblíbených zůstala a postupně k nim přibývají další, které se mají objevit na připravované desce. Poslední album vyšlo Reflexům před třemi lety a muzikanti tušili, že další nevydají dřív, než se objeví nový zpěvák.

Plšek teď zvýšil pravděpodobnost, že se CD dotočí ještě tento rok. „Písničky jsou nahrané a zpívá je Jarda. To, co nazpívali Libor a Ondra, už veřejnost neuslyší,“ sdělil Lysoněk.

Plšek je s kapelou také spokojen. „Reflexy mě mile překvapily a rád desku doplním zpěvem i vlastními texty.“ Plškův hlas není příznivcům kapely neznámý. Jako první zpěvák po Gargulákově smrti v kapele hostoval, pomáhal s vokály při nahrávání desek a vystupoval na srazech fanklubu skupiny.

Podle Plška směřuje teď kapela k inteligentnějšímu a vyzrálejšímu rocku a popu. Jako velký přínos vidí příchod mladého a talentovaného muzikanta Ondřeje Filáka.