VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přijďte na Žďárského Trpaslíka, bude na co koukat

Žďár nad Sázavou - Osmý ročník soutěže amatérských a nekomerčních filmů Žďárský Trpaslík 2008 se uskuteční 12. a 13. září 2008 ve Žďáře nad Sázavou uskuteční 8. ročník Letošní přehlídku organizují členové žďárského Hifiklubu.

11.9.2008
SDÍLEJ:

Logo soutěže Žďárský Trpaslík.Foto: archiv

Festival je rozdělen do tří částí. První se odehraje v pátek 12. září od 20 hod. do 21 hod. v Kafírně Samsára. Její náplní je projekce nesoutěžních filmů. Do ní jsou zařazeny snímky z dílny Hifiklubu Žďár nad Sázavou a ty, jež ocenění získaly v minulém ročníku.

Hlavní částí festivalu je soutěžní projekce, jež se uskuteční v sobotu 13. září od 9:20 do 17 hod v klubu Batyskaf. Do letošního ročníku se přihlásilo 22 filmů od 13 autorů ze všech koutů České republiky.

K vidění budou snímky nejrůznějších žánrů a témat. Mezi nimi naleznete také poeticky laděný film Eduarda Mocka Z listů důvěrných o jedenáctiletém vztahu Leoše Janáčka a Kamily Stösslové (oceněný 1. místem na Celostátní soutěži NFT ČR v kategorii Dokumentární film), snímek Les bez stromů Ondřeje Hejny, který se nevšedním pohledem dívá svět kolem nás (oceněný 2. místem na Celostátní soutěži NFT ČR v kategorii hraný film) nebo animovaný film teprve čtrnáctiletého Jakuba Kadery Jožka a Božka - Jak si postavili chaloupku, jež ztvárnil příběh o manželích, kteří se rozhodli opustit velkoměsto a při hledání vhodného materiálu na stavbu svého domu zavítají do Víčkové země (oceněný 3. místem na Celostátní soutěži NFT ČR v kategorii školní film).

Souběžně s projekcí soutěžních snímků bude probíhat také soutěž Videorally. Zúčastnit se jí může každý, kdo vlastní videokameru a má chuť natočit si krátký snímek. Stačí si jen vybrat ze zadaných témat a pustit se do práce. Tvůrčí pojetí filmečku závisí pouze na jeho autorovi. Díla z Videorally budou moci diváci zhlédnout na závěrečném večeru. Ta nejúspěšnější budou náležitě oceněna.

Po skončení soutěžní projekce se Žďárský Trpaslík přesune opět do kafírny Samsára. Od 19:00 hod. tu proběhne nejen prezentace snímků Videorally, ale především udělení cen nejlepším filmům přehlídky (např. cena za nejlepší film, cena poroty, cena Hifiklubu a další).

Poté následuje beseda tvůrců s porotou o jednotlivých snímcích. Porota soutěže je tříčlenná, jejími členy jsou např. studenti filmové vědy, aktivní amatérší i profesionální filmaři. Všechny projekce i závěrečný večer jsou přístupné široké veřejnosti ZDARMA.

Diváci se mohou do soutěžního klání aktivně zapojit hlasováním o nejlepší film. Snímek, jemuž bude uděleno nejvíce „diváckých bodů“, získá na závěrečném večeru Cenu diváků. Vítané jsou také bezprostřední reakce na filmová díla, jež mohou diváci tvůrcům sdělit při večerní besedě.

-----------

Program festivalu

Pátek 12. září 2008

20.00 – 21.00 Kafírna Samsára
projekce nesoutěžních snímků

Sobota 13. září 2008
9.00 – 9.25 Batyskaf
prezence soutěžících
9.25 – 9.30
zahájení festivalu
vyhlášení témat Videorally
1

9.30 – 10.20
I.soutěžní blok

RETROspective
r. David Tůma, Nová Paka, 7 min., hraný
Les bez stromů
r. Ondřej Hejna, Hradec Králové, 14 min., hraný
Musíš to uhasit!
r. Jan Veselý, Jaroměřice nad Rokytnou, 2 min., hraný
Mafiáni
r. Bohumír Novák, Nové Město na Moravě, 3 min., animovaný
Poslední večer s Annou
r. Libor Bárta, Přemyšlení, 20 min., hraný

10.35 – 11.15
II. soutěžní blok

Jožka a Božka - Jak si postavili chaloupku
r. Jakub Kadera, Praha, 9 min., animovaný
Z listů důvěrných
r. Eduard Mocek, Frýdek-Místek, 18 min., dokument
Romantická vize
r. Jan Veselý, Jaroměřice nad Rokytnou, 4 min., hraný
2
Úplně down
r. Bohumír Novák, Nové Město na Moravě, 5 min., videoklip
11.15 – 12.45
polední pauza

12.45 – 13.40
III. soutěžní blok

O habovský kardan 2007
r. Ján Kuska a Luboš Trizna, Liptovský Mikuláš, 23 min.,
reportáž
Ten vánoční čas
r. Jan Vojáček, Kroměříž, 16 min., dokument
Pod starou lípou
r. Lubomír Havrda, Pardubice, 14 min., dokument

13.55 – 14.40
IV. soutěžní blok

Pojď, dáme cígo!
r. Jan Veselý, Jaroměřice nad Rokytnou, 3 min., hraný
Pěkný den v Černé
r. František Pokorný, Kozojedy, 24 min., hraný
Hodina slohové práce
r. Libor Bárta, Přemyšlení, 16 min., hraný
3

14.55 – 15.30
V. soutěžní blok

Fero Clona "Spúšť" a jeho revíze dejin svetovej kinematografie.
Časť II. Klapka
r. Ján Kuska, Liptovský Mikuláš, 7 min., hraný dokument
Animátor
r. Bohumír Novák, Nové Město na Moravě, 7 min., hraný a
animovaný
Dělej, máme výjezd!
r. Jan Veselý, Jaroměřice nad Rokytnou, 3 min., hraný
V první řadě muzikant?
r. Miroslav Šolc, Police nad Metují, 18 min., dokument

15.45 – 16.30
VI. soutěžní blok
Hasiči Jaroměřice nad Rokytnou
r. Jan Veselý, Jaroměřice nad Rokytnou, 23 min., dokument
Jambo
r. Vladislav Latka, České Budějovice, 12 min., dokument
A zase ten Merlin!
r. Bohumír Novák, Nové Město na Moravě, 6 min., hraný a
animovaný
4
19.00 - Kafírna Samsára
závěrečný večer
vyhlášení výsledků
beseda s porotou

11.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 21 000 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/ICE - Bystřice nad Pernštejnem. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, - přímá práce s lidmi s mentálním a kombinovaným postižením , - vedení související dokumentace, jednání se zájemci o službu, tvorba metodik, , pracovních postupů, individuálních plánů, spolupráce na rozvoji služby, Místo výkonu práce: Bystřice nad Pernštejnem, Nástup: září 2018, popř. dle domluvy, Nabízíme:, - pracovní poměr na 1,0 úvazku (v případě domluvy možný i zkrácený úvazek), , - zajímavou a obohacující práci, , - práci pod supervizí a odborným vedením,, - odborné vzdělávání, , - dobrý pracovní tým, , - zaměstnanecké benefity,, - zázemí stabilní organizace., , Požadujeme: , - vzdělání dle zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb.,, - předpoklady pro práci s lidmi s postižením, dobré komunikační schopnosti,, - schopnost samostatné i týmové práce, spolehlivost, zodpovědnost,, - očkování proti žloutence typu B, zdravotní průkaz,, - trestní bezúhonnost., , V případě zájmu o uvedenou pozici zasílejte motivační dopis a profesní životopis , na adresu Rosa - denní stacionář, Pod Horou 191, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem nebo na email petra.konigova@zdar.charita.cz do 3. 9. 2018., Bližší informace: Bc. Petra Königová, vedoucí denního stacionáře Rosa, , mob.: 733 592 268, email: petra.konigova@zdar.charita.cz. Pracoviště: Diecézní charita brno - oblastní charita zr - rosa - denní stacionář - bystřice nad pernštejnem, Pod Horou, č.p. 191, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem. Informace: Petra Königová, +420 733 592 268.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 24 000 Kč

Odborní pracovníci v oblasti účetnictví, ekonomiky a personalistiky Účetní a pracovník marketingu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NA HOTEL SKALSKÝ DVŮR PŘIJMEME KOLEGU., , CO BUDE VAŠÍ HLAVNÍ NÁPLNÍ?, - účtování faktur došlých a vydaných, - kompletní vedení pokladny, - evidence a inventarizace majetku, - uzávěrkové operace, kontrola hospodaření, hotelu (měsíční rozbory), - zpracování podkladů ke mzdám, - správa hotelového systému ISKAM, zodpovědnost, za jeho provoz, údržbu a aktualizaci, - správa hotelového webu, Facebooku, příprava online prezentací, propagačních materiálů a grafiky hotelu, , JAKÉ POŽADAVKY JSOU PRO NÁS DŮLEŽITÉ?, - středoškolské vzdělání ekonomického směru,, nebo VŠ vzdělání výhodou, - znalost podvojného účetnictví, - znalost daňových zákonů č. 586/1992 Sb., a č. 235/2004 Sb., - znalost hotelového provozu výhodou, , KTERÉ VLASTNOSTI U NÁS UPLATNÍTE?, - komunikativnost, - pečlivost, - samostatnost, - spolehlivost, , PROČ SE VÁM U NÁS BUDE LÍBIT?, - velmi zajímavé finanční ohodnocení, v závislosti na kvalitě odvedené práce a dosažených výsledcích, - získáte stabilní práci na hlavní pracovní poměr, - jedinečná příležitost pro seberealizaci. Pracoviště: Pks holding a.s. - skalský dvůr, 592 45 Lísek. Informace: Šárka Matyášková, +420 566 697 160.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník montáže. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň:, - Zodpovědnost za dodávky materiálu dle zakázek na určené pracoviště a následné zaskladnění hotových zakázek do skladu, - Příprava materiálu pro operátory/ky , - Obsluha VZV, - Práce se scannerem, , Požadavky: , - Min. SOU , - Oprávnění k řízení VZV výhodou, - Řidičské oprávnění výhodou, - Schopnost pracovat ve třísměnném / nepřetržitém provozu, - Zkušenosti z výrobní společnosti výhodou, - Pečlivost, přesnost, flexibilita, , Zaměstnancům nabízíme jistotu stabilního zaměstnání, odpovídající finanční ohodnocení, příjemné pracovní prostředí, 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, bonusový systém a bezplatné jazykové vzdělávání. Dále poskytujeme zaměstnancům také příspěvek na dopravu a motivačně koncipovaný příspěvek na penzijní připojištění., Více informací lze získat denně Po - Pá od 7 do 15 hod. na tel.: 566 692 214 nebo na webu www.hettich.com. Své životopisy zasílejte na adresu: Personal_HCR@de.hettich.com.. Pracoviště: Hettich čr k.s., Jihlavská, č.p. 2190, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Romana Novotná, +420 566 692 210.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 300 Kč

Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/KA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Volné pracovní místo na prodejně Novák Maso-Uzeniny v prostorách Penny Marketu. , Lázně, firemní oblečení, příspěvek na péči o oděv, zvýhodněný tarif O2, slevové poukázky na odběr zboží, stravenky, První kontakt telefonicky nebo osobně 7:00 - 18:00. Pracoviště: Novák maso - uzeniny s.r.o. - nové město na m., Masarykova, č.p. 134, 592 31 Nové Město na Moravě. Informace: David Andrle, +420 725 130 921.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Technici v cykloservisech mají v těchto dnech spousty práce

Na opravu kola si musí cyklisté počkat

Utkání 1. kola MOL CUPu mezi SFK Vrchovina a FC Vysočina Jihlava.
8

OBRAZEM: Krajské pohárové derby ovládli Jihlavané

OBRAZEM: Řidiči hledají, kudy projedou

Žďár nad Sázavou - V pondělí začala platit dopravní uzavírka spojená se stavebními pracemi na rekonstrukci frekventované křižovatky ulic Novoměstská a Neumannova.

Vulgární opilec nadýchal přes čtyři promile

Nové Město na Moravě – Na záchytce skončil muž, k němuž byla v pondělí před polednem přivolána policejní hlídka. Opilec ležel na chodbě jednoho z domů v novoměstské Masarykově ulici a vulgárně nadával.

OBRAZEM: Poliklinika má nový přístroj, dá se používat i pro snížení bolesti

Žďár nad Sázavou – Žďárská poliklinika pokračuje v obnově svého vybavení. Za sponzorské podpory firmy Cooper Standard pořídila nové přístroje pro rehabilitační oddělení. Uvedeny do provozu byly v pondělí 13. srpna.

Bývalé šéfce ERÚ Vitáskové hrozí trest kvůli jmenování Vesecké

Jihlava – Před Okresním soudem v Jihlavě dnes stanula bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) se sídlem v Jihlavě Alena Vitásková. Podle obžaloby je zodpovědná za škodu, která měla vzniknout státu neoprávněným jmenováním bývalé nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké do funkce místopředsedkyně úřadu v roce 2014.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT