„Vedle Nárožného coby Barneye Tringolda na pódiu přivítáme Simonu Stašovou v trojroli Elain Navaziová, Bobbi Michelová a Jeanette Fisherová," pověděl Miroslav Špaček z Kulturního domu Bystřice nad Pernštejnem.

Starší majitel rybí restaurace v New Yorku se po sedmadvacetiletém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Má pocit, že vlastně vůbec nežije. Jak sám říká: „Chtěl jsem poznat, jaké je to s cizí ženou. Budu mít úspěch? Budu se jí líbit? Vzruší mě její dotek? Tisíce otázek, na které bych už nikdy nedostal odpověď, kdyby se moje jméno zítra objevilo v rubrice úmrtí!"

Do bytu své stařičké maminky si postupně pozve tři různé typy žen a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s ještě komičtějšími výsledky.

Autorem hry Poslední ze žhavých milenců je Neil Simon, nejúspěšnější americký dramatik posledních čtyřiceti let, nekorunovaný král broadwayských činoherních scén. Patří mezi nejhranější a nejoblíbenější autory na světě.

Začátek je ve velkém sále kulturního domu v 19 hodin. Na představení zbývá posledních šest volných míst. Jsou v poslední řadě a zájemci za lístek zaplatí 300 korun.