Dvanáctý ročník regionální přehlídky amatérských divadel hrajících pro děti a mládež Pohádkový mlejnek odstartuje ve středu 25. března a potrvá do pátku 27. března.

Pohádkový mlejnek je postupovou soutěží. Porotci nominují jeden soubor, který pojede na národní přehlídku amatérských divadel hrajících pro děti a mládež Popelka Rakovník.

Jméno vítěze se soutěžící dozví těsně před závěrem festivalu, tedy v pátek 27. března v 15 hodin v budově žďárské Staré radnice.

Převážnou část sedadel v sále zaplní žáci základních a mateřských škol. Přijít však mohou i jednotlivci z řad veřejnosti.

Návštěva Pohádkového mlejnku má pro děti velký kulturní a sociální přínos. „Představení rozvíjí fantazii a děti si osvojují pravidla společenského chování v divadle,“ vyjmenovala příznivé vlivy ředitelka příspěvkové organizace Mateřská škola Žďár nad Sázavou Milada Vránková.

Malí i velcí diváci se tak mohou těšit na divadelní soubory TAK JO Brno, Divadlo Dráček Brno, Divadlo Radost Brno, Divadelní spolek J. N. Štěpánka Chrudim, Divadelní spolek Žďár nad Sázavou o. s., Divadlo DE FACTO MIMO Jihlava či na Divadelní studio „V“ Brno.

-------------

Program Pohádkového mlejnku 2009

Pohádkový mlejnek

Středa 25. března
9.00:O SMOLÍČKOVI - Eva Lesáková - Divadlo Radost Brno
11.00:ŽENICH PRO ČERTICI - Divadelní spolek J. N. Štěpánka Chrudim
14.00:BYL JEDNOU JEDEN DRAK - Divadelní spolek Žďár n. Sázavou o. s.

Čtvrtek 26. března
8.45:MODREJ DRAHOKAMEN ANÓBRŽ ZELENÁ GIZELA A MRKVAJZNÍCI - Divadlo DE FACTO MIMO Jihlava
11.00:O POPELCE - Divadelní studio „V“ Brno

Pátek 27. března
9.00:JAK TO BYLO VE STRAŠIDLÁKOVĚ - TAK JO Brno

11.00:POHÁDKA O ČERNÉ PANÍ - Divadlo Dráček Brno
15.00:VYHODNOCENÍ PŘEHLÍDKY POHÁDKOVÝ MLEJNEK 2009