„Svůj“ vlastní ples mívají hasiči, policisté, myslivci i lékaři. Všechna tato povolání mají s hudbou a tancem společné jen to, že se chtějí setkávat a bavit.

V pátek, třináctého února, tomu ale bude jinak. Ples v novoměstském kulturním domě pořádají odborníci na slovo vzatí. Pedagogové a žáci Základní umělecké školy Jana Štursy v Novém Městě na Moravě se jej rozhodli uspořádat vůbec poprvé. A hned zvolili v pátek třináctého. Že by tak trochu alibismus, kdyby to náhodou nevyšlo?

„I taková myšlenka se tu objevila, ale byla to spíše shoda okolností. Tento termín vyhovoval jak nám, tak i pronajímatelům sálu. Navíc je toto datum snadno zapamatovatelné,“ prozradila ředitelka školy Eva Mošnerová.

A od plesu umělecké školy bude očekáváno i něco navíc, protože se její učitelé i žáci neustále pohybují ve světě hudby, tance, poezie… „Ples bychom chtěli ozvláštnit tím, že použijeme muziku z různých seskupení, jako je dechový a jazzový orchestr, rocková a beatová kapela a vytvoříme různé hudební formace,“ řekla zástupce ředitelky ZUŠ Jana Štursy Petr Sobotka.

„Zahrají naši žáci i kantoři. Ale zapojí se také ostatní obory. Plakáty na ples vytvořili žáci výtvarného oboru, předtančení se ujmou dívky z tanečního oboru společně s bývalými absolventkam. Moderování společenské si vezmou na starost žáci dramatického oboru,“ dodal Sobotka.

Helena Zelená Křížová