Jeho příznivcům přibylo naposledy do sbírky album Za dveřmi, a to na počátku léta roku 2007. Ale jeho úplně první vystoupení v oblasti folku se datuje do roku 1968. Byl to právě on, kdo poprvé pozval Jarka Nohavicu do svého koncertního programu na folkové scéně. Společně poté odehráli více než sedm set koncertů.

Pepa Streichl se od roku 1991 více věnuje blues. Po sedmileté pauze a po vážné nemoci se v roce 2002 znovu vrací na pódia.

V jeho diskografii můžete číst tituly Samota, samota… (1991), Pepa Streichl & Truc Blues (1995) či Live For Friends, Hulín 1987 & 1988, což je sestřih živých koncertů z let 1987 a 1988.

Známý český písničkář a bluesman je však také podepsaný jako autor pod hudebním doprovodem několika divadelních her a dokumentárních filmů.

A jak vidí sám Streichl svoji další muzikantskou budoucnost? „Pořád mě nejvíce baví živé hraní v klubech. Tak bych si přál hrát co nejdéle a často. Dokud to půjde a bude mě to bavit,“ přiznal hudebník.

Nejbližší příležitost vidět a slyšet svého oblíbence mají příznivci Pepy Streichla zítra, v pátek 20. března, v Café u tety Hany v okresním městě. Bluesový večer tam odstartuje ve 20 hodin a vstupenka přijde na 60 korun.