„Tehdy jsme s dětmi ze 2. základní školy v Novém městě na Moravě sehráli vánoční představení Zpíváme Ježíškovi. Zpívali jsme deset nových vánočních písniček, které jsem napsal jednoho parného letního dne doma v Odranci, a také nejznámější koledu Narodil se Kristus Pán. Všechny tyto skladby tvoří dnes již málem zapomenutý vánoční příběh o zrození Ježíška - zářivého světla v nás.

Představení mělo u dětí i dospělých velice hezký ohlas, měl jsem pocit, že jsme se během zkoušení dozvěděli také něco bližšího a důležitého o pravém smyslu Vánoc. O lásce, o naději ale i o sobě. Tyto skladby se zalíbily hudebnímu skladateli Davidu Rotterovi, který se zná se zpěvákem Ondřejem Rumlem, a když Ondřej hledal „hudební materiál“ pro své vánoční album, David mu tyto písničky i příběh nabídl. Ondřejovi bylo téma vnitřního prožitku Vánoc blízké a rozhodl se natočit desku s tímto poselstvím. Album se jmenuje Zapomenutý příběh a od 9. listopadu je již v prodeji,“ vysvětlil Zdeněk Novotný Bričkovský.

Novoměstský učitel se tak stal hlavním textařem nového alba Ondřeje Rumla. „Na desce je jedenáct písní včetně koledy Narodil se Kristus Pán. Ostatních deset skladeb jsem onoho letního odpoledne napsal s pomocí textů jedné lidové básně, lidového říkadla a modlitby. Všechny skladby pak nádherně zaranžoval již zmíněný David Rotter. Neopakovatelným průvodním vánočním slovem uvádí jednotlivé písně na desce herec Boleslav Polívka,“ uvedl Zdeněk Novotný Bričkovský.

Se zpěvákem Ondřejem Rumlem a jeho týmem se setkaly i děti novoměstské „základky“, neboť klip k jedné z písní se natáčel právě v Novém Městě na Moravě. „Videoklip k písni Králové jsme natáčeli začátkem listopadu v 2. základní škole v Novém Městě a v ateliéru v Praze. Celý klip je natočen jako Ondřejova vzpomínka z dětství na setkání se Třemi králi a vypráví o tom, že máme-li oči otevřené, můžeme tyto dávné posvátné události vnímat a prožívat i dnes, necháme-li je beze shonu, v klidu a tichu vstoupit do svého života. Příběh klipu se odehrává také ve škole a děti za 4.B společně s paní učitelkou Peškovou se svých rolí zhostili opravdu bezvadně. Klip jsme natáčeli s vynikajícím českým kameramanem Martinem Štěpánkem a je již ke zhlédnutí na You Tube,“ prozradil Zdeněk Novotný Bričkovský.

Písně z nového CD Ondřeje Rumla si nyní budou moci vychutnat všichni ti, kteří 15. prosince navečer zamíří do novoměstského kulturního domu. „Chystáme vánoční koncert s Ondřejem Rumlem, který nás přizval ke svému účinkování jako sbor. Budou tam představeny všechny písně z CD Zapomenutý příběh. Do sboru se přihlásilo okolo stovky dětí od 6. do 9. třídy. Tak se moc těšíme a cvičíme. Koncert se uskuteční v sobotu 15. prosince od 19 hodin v novoměstském kulturním domě,“ pozval zájemce Zdeněk Novotný Bričkovský.