Výstava nazvaná Objektivem k srdcím představuje několik fotografických souborů. „Úsměvy všude jsou snímky dětí z mateřské školky ve Žďáře nad Sázavou a klientů Domova Kamélie Křižanov. Úsměv je klíčem k pochopení mezi lidmi, ať už je jim pět nebo třeba osmdesát let. Nezáleží na jejich věku, ani zkušenostech a ani na mentálních schopnostech,“ představuje jeden ze souborů fotograf.

Tetování je nedílnou součástí Filipa Šustra.Každý obrázek či nápis má svůj význam.
S tetováním zestárnu a jednou budu třeba cool děda, směje se Filip ze Žďáru

Dalšími střípky z výstavní skládačky jsou fotografie, které vznikly ve spolupráci s Domovem pro seniory Mitrov a snímky z tanečního festivalu KodesponDance. „Šlo o společný taneční projekt mexické skupiny Foco alAire a seniorek ze žďárského Senior pointu,“ připomenul Milan Šustr.

Fotografický soubor nazvaný Pěstounství je cesta k domovu zase zachycuje život deseti pěstounských rodin. „Putovní výstava vznikla ve spolupráci s Krajem Vysočina a hlavním cílem byla podpora pěstounských rodin. K výstavě byla vydána i publikace s vybranými pěti příběhy,“ informoval Milan Šustr.

Období putování žab do rybníků nejen na Vysočině se blíží.
Žáby se stěhují: dobrovolníci na Žďársku jim pomáhají stavbou zábran u silnic

Galerie Čechově domě představuje i další projekty se sociální tématikou. Soubory Souznění I a II jsou zaměřeny na mezigenerační vztahy. Nechybí ani téma dobrovolnictví a příběhy klientů Domova Jeřabina Pelhřimov. „Budu rád, kdy se lidé přijdou podívat. Fotografie budou v Čechově domě k vidění do konce dubna,“ poznamenal Milan Šustr.