Ty se pod názvem Muzeum na dosah uskuteční 17. listopadu v době od 10 do 17 hodin. Zhruba hodinová prohlídka je vhodná i pro děti starší šesti let, vstup se psy a invalidními vozíky je povolen, rezervaci prohlídky lze vyřídit prostřednictvím webu muzea.

„Nevidomí vnímají svět jinak než ostatní. A proto chceme, aby vidící poznali, jaký ten jejich svět je. Návštěvníkům zavážeme oči a na dva připadne jeden člověk, který je bude provázet. Každá skupinka bude mít svého průvodce. Návštěvníci tak netradičním způsobem poznají bohatou historii a umění bývalého žďárského kláštera i Muzeum nové generace,“ přiblížila Magda Smejkalová z pedagogického oddělení žďárského zámku.

Prohlídky, které se konají už podruhé, však nejsou určené pouze pro vidící návštěvníky. „Tento program pořádáme i pro nevidomé. Proto mohou dorazit i oni, aby se setkali například se samotným géniem Santinim. A co je důležité - aby nezapomněli vzít své pejsky. Ty máme v muzeu velmi rádi,“ doplnila Magda Smejkalová.

Kromě prohlídky interaktivního Muzea nové generace čekají na zájemce i další aktivity. „Stále se šátkem na očích se mohou lidé těšit na stezku bosou nohou, poznávání skrze čich a chuť nebo na modelování různých tvarů – vše samozřejmě naslepo. Věříme, že si návštěvníci odnesou netradiční zážitek a lépe porozumí světu nevidomých,“ připomněla marketingová ředitelka žďárského zámku Lucie Herberová.