Sedmý ročník festivalu Náměšťfest potrvá v Náměšti nad Oslavou až do nedělního večera.

Na své si přijdou milovníci folku, vážné hudby, rocku, ale i divadla a filmu.

Hned v pátek v 19 hodin se setkají písničkáři Pavel Pokorný, Ondra Herzán, Marián Kralovič a Laďa Langer, aby zazpívali sobě i příchozím u ohně, nebo ve Špitálku, pokud bude pršet, něco nového ze své tvorby. Na festivalu nejsou poprvé, ale po delší době zahrají v tomto uskupení, takže jistě bude co poslouchat.

V sobotu začíná program ve 14 hodin v přírodním areálu „Farní zahrada", nebo v případě nepřízně počasí v sokolovně. Představí se regionální skupiny a také skupina Mošny z Brna. Zahraje také manželské duo Radovi. V 18 hodin v kostele sv. Jana Křtitele zazní ojedinělý projekt Proti nesvobodě slovem i hudbou, kterého se účastní více než 60 umělců. Zazní díla soudobých klasiků Popelka Nazaretská a Truverská mše. Na 19:30 hodinu se sjedou do Náměště milovníci sourozenců Ulrychových a skupiny Javory. Sobotu zakončí promítání filmu z kolekce Jeden svět.

V neděli od 14 hodin vystoupí skupiny Šeptem, Fénix a Klokočí a Stanly Kadantu jediný zahraniční host, zato až ze Zambie. V 17 hodin se uskuteční muzikál Tarsan o životě Pavla z Tarsu.

Vstupné je na celý program kromě koncertu skupiny Javory dobrovolné, na tento koncert je pak vstupné 150 Kč. Více informací naleznete na www.namestfest.cz, vstupenky si můžete zakoupit na IC v Náměšti, nebo rezervovat do sobotních 19 hodin na tel.č. 724 680 012.

„Po celou dobu festivalu je připraveno pro děti zázemí s dílničkami a soutěžemi, pro všechny bohaté občerstvení a příjemné nekuřácké prostředí. Výtěžek festivalu bude použit na opravu farní budovy v průčelí náměšťského náměstí. Těšíme se na vaši návštěvu," vzkazuje za organizátory Jaroslav Hrubý.