Spojení Nadi Urbánkové s kapelou Bokomara úspěšně funguje už pět let. V roce 2005 totiž umělkyně kývla na nabídku vydat desku, která by zachytila tu část jejího repertoáru, spojenou s texty Jiřího Grossmanna.

„Ukázalo se, že několik písní bude třeba nahrát nově. Její cesty se tak setkaly s kapelníkem Bokomary Lubošem Javůrkem. Písně vznikaly v jeho studiu a ukázalo se, že Bokomara je dokáže zahrát moderně a zároveň s citem k původnímu tvaru, že Naďa Urbánková je interpretuje se směsí mladého elánu a muzikantské vyzrálosti a v neposlední řadě že si s Bokomarou a jejím kapelníkem rozumějí i lidsky,“ píše se na oficiálních webových stránkách Nadi Urbánkové.

Společné koncerty

Logicky přišla nabídka na několik společných koncertů. I když Urbánková nechtěla znovu naplno nasednout do kolotoče stovek vystoupení ročně, obě strany se dohodly, že by čas od času mohly vyjet na společné turné.

Pětinásobnou slavici mohou znát ale i příznivci stříbrného plátna – mimo jiné ze snímků Kdyby tisíc klarinetů, Ostře sledované vlaky nebo Na samotě u lesa.
Do Nového Města na Moravě však přijede Naďa Urbánková ve středu 4. února v roli zpěvačky a moderátorky.

Její fanoušci se mohou těšit na hity jako Drahý můj, Závidím a další. Koncert v doprovodu skupiny Bokomara vypukne ve velkém sále kulturního domu v 19 hodin. Vstupenky je možné zakoupit za 150 korun už v předprodeji.