„Nejžádanějším dílem vydaným v roce 2017 byl v dospělém oddělení novoměstské knihovny příběh o vykoupení z hříchů, o lásce a vášni, který se odehrává ve viktoriánské Anglii v první polovině devatenáctého století. Román Zkrocení vévody od americké spisovatelky historických romancí Callen Gayle byl v minulém roce vypůjčen osmnáctkrát,“ potvrdila novoměstská knihovnice Milada Holešová.

Děti naopak mnohem více baví knížky prodchnuté humorem. Z novoměstské knihovny si nejčastěji domů odnášely jedenáctý díl Deníku malého poseroutky nesoucí podtitul Všechna sláva. „Americký spisovatel Jeff Kinney, který je autorem Deníků malého poseroutky, nezahalí. Koncem minulého roku vyšel už dvanáctý díl - Výprava za teplem, který si mohou děti v novoměstské knihovně vypůjčit,“ podotkla Milada Holešová.

Nejžádanějším audiovizuálním dílem loňského roku byly Toulky českou minulostí a nejoblíbenější stolní hrou IQ puzzle. „Do knihovny chodí hodně muži i ženy a také děti. Zájem o knížky mají všichni, bez rozdílu věku a pohlaví,“ usmála se Milada Holešová.

Nabídku novoměstské knihovny si pochvaluje i starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. „Já tam půjčuji knihy pro celou rodinu, ale v poslední době nejvíce dětské knihy. Se synem jsme četli například Letopisy Narnie, ty se mu moc líbily. Ale musím se přiznat, že už dlouho jsem si nepřečetl žádnou rozsáhlejší knihu pro dospělé,“ přiznal Michal Šmarda.
„Zatímco knihy si půjčujeme hodně, pro stolní hry jsem do knihovny ještě nikdy nešel, ty máme doma vlastní,“ dodal starosta.