Sedmý ročník soutěže ve standardních a latinsko-amerických tancích Žďárský pohár letos poprvé přivítá i účastníky z nejvyšší kategorie.

„Soutěž třídy A se uskuteční opakovaně. Letos poprvé se nám však podařilo ve výběrovém řízení získat nejvyšší soutěž - Taneční ligu. Těch se za rok koná pouze deset a výsledek se započítává do celkového hodnocení. Na konci roku je vyhlášen vítěz této kategorie,“ vysvětlila Věra Mokříšová ze žďárského Tanečního sdružení Smyk, které akci pořádá.

Na parket kulturního zařízení „vplují“ v 8.45 jako první juniorské páry. Od devíti hodin mohou zájemci podpořit nižší soutěže D a C. Hlavní program zahájí v poledne třídy B a A vystoupením s latinsko-americkými tanci, o dvě a půl hodiny se účastníci předvedou při standardních tancích. Od pěti hodin odpoledne už všechny zraky spočinou jen na účastnících Taneční ligy.

„Celkově se soutěže zúčastní asi sto padesát až dvě stě párů z tuzemska a očekáváme také zahraniční tanečníky. Ve většině kategorií bude mít zástupce i domácí Taneční sdružení Smyk,“ uvedla Mokříšová.

Taneční soutěž o Žďárský pohár začíná v Domě kultury ve Žďáře v sobotu 2. června v 8.45 hodin. Vstupenka přijde na osmdesát korun.