„Spousta lidí se na to těšila. Hraní divadla se u nás předává z generace na generaci. Covid nám to ale bohužel vloni překazil. Hra byla nacvičená, plakáty hotové,“ potvrdil náruživý ochotník a současně starosta Křídel Zdeněk Tatíček.

Vloni divadelníci nejen nacvičili divadelní hru a vytvořili plakáty, ale dokonce prodali i lístky. „Někteří lidé využili možnosti vstupenku vrátit a dostat zpět peníze. Další si ji ale nechali s tím, že bude platit letos. Zatím to ale nevypadá, takže prodané vstupenky budou platit i příští rok,“ poznamenal Zdeněk Tatíček.

I samotným ochotníkům je líto, že jim koronavirus překazil představení. Do každé hry vkládají všechen svůj um. „A taky kus svého srdce. Zvláště ti, kterým už učení nejde tak hladce jako těm mladším, se při nacvičování nadřou. Představení je jim pak odměnou,“ řekl Zdeněk Tatíček.

Snad v každé křídelské rodině je alespoň jeden divadelník. „Je tu jen málo lidí, kteří nikdy na prknech jež znamenají svět nestáli,“ okomentoval divadelník.

Divadlo poprvé zapustilo své kořeny v Křídlech v roce 1910. S menšími přestávkami se tam hraje dodnes. Hrají děti i dospělí. Sami si chystají kulisy, sami šijí kostýmy. Za vydělané peníze pak organizují nejrůznější kulturní a sportovní akce. „Kolektiv divadelníků stále funguje. Snažíme se nejen o klasickou divadelní činnost, ale také o organizaci různých akcí,“ souhlasil Zdeněk Tatíček.

„Vloni na podzim uspořádali divadelníci například udělali výlet do Rokytna. A zorganizovali také pohádkovou cestu pro děti, zájezd do Vídně nebo turnaj v petanque,“ vyjmenovala aktivity místních ochotníků křídelská obyvatelka Ivana Hesová.