Pro zhruba čtyři až pět koncertů měsíčně si členové kapely volili především komornější prostory divadel a menších kulturních domů s kapacitou do tisícovky diváků.

Mezi nimi nebude chybět ani novoměstský dům kultury, kde Katapult zahraje v pondělí 20. října v 19 hodin. „Jiří Dědek Šindelář už dlouhou dobu trpí chronickým onemocněním plicní nedostatečnosti, a tak již nemůže absolvovat našich tradičních osmdesát koncertů ročně. Proto jsme se rozhodli, že v roce 2008 pojedeme poslední turné na rozloučenou,“ vysvětluje fanouškům důvod loučení celoživotní frontman kapely Oldřich Říha.

Platinová deska

Jeden z posledních koncertů skupiny, která od svého vzniku v roce 1975 vydala již 15 alb, si fanoušci nechtějí rozhodně nechat ujít. Svědčí o tom vyprodané sály. „O koncert je velký zájem. Vstupenky za 200 korun máme již vyprodané, teď už jsou k dispozici pouze přístavky, které budou umístěny vzadu za lavicemi. Jejich cena je 190 korun a lze je koupit v infocentru v Novém Městě,“ sdělila Vlasta Soldánová, ředitelka novoměstského kulturního domu.

Přízeň fanoušků je patrná také na jejich zájmu o poslední album kapely, Grand Greatest Hits. Příští týden by za prodej těchto dvou CD měl Katapult obdržet platinovou desku, a je možné, že dosáhne dokonce na multiplatinovou.

Jana Ševčíková