„Vystoupí na osmi samostatných koncertech převážně v komornějších prostředích zámeckých a hradních nádvoří," uvedla manažerka Dana Dobešová.

Písničkář má po zámku ve Valašském Meziříčí či hradě Křivoklát namířeno na zámek Ctěnice, do Třeboně a Pardubic. Ve čtvrtek od půl osmé večer mu bude patřit pódium na nádvoří zámku v Telči. Letní koncert obsahuje starší známé písničky v nových aranžích, písničky z posledního alba Vzduchoprázdniny a samozřejmě přijde řada i na Plíhalovy básničky.

Organizátoři Prázdnin očekávají, že z českých interpretů na programu bude největší zájem právě o vystoupení Karla Plíhala. „Jeden z nejnadanějších a zároveň nejbázlivějších českých písničkářů už dlouho fascinuje posluchače svou velkou slovní fantazií, díky které dokáže obyčejné věci popsat neobyčejným způsobem. Potvrzuje to i jeho poslední album Vzduchoprázdniny, za které získal v minulém roce cenu Anděl," připomněl mluvčí festivalu Vojtěch Kolář.

„Již v minulosti se ukázalo, že při koncertu Karla Plíhala je na telčském zámeckém nádvoří kouzelná atmosféra a ne jinak tomu určitě bude i letos," dodal Kolář.

LUCIE ŽÁČKOVÁ