A nejen to, jde i o pokus o nový český rekord, se kterým chce populární skupina vstoupit do České knihy rekordů pelhřimovské agentury Dobrý den .
„Cílem turné je dosažení nejméně sta koncertů v řadě za sebou,“ řekla manažerka kapely Lucie Kopáčková. Kamelot hraje každý den včetně sobot a nedělí a pokaždé v jiném městě České a Slovenské republiky.


„Chceme posluchačům představit naše nové CD s názvem Mořská sůl, chceme potěšit naše fanoušky a také chceme udělat dobrou věc – část výtěžku z koncertů věnujeme Fondu ohrožených dětí,“ vysvětluje frontman skupiny Roman Horký. Je to právě on, kdo přišel s tímto nápadem.


„Z každého koncertu, kterých je v plánu 106, věnuje skupina tisíc korun z honoráře Fondu ohrožených dětí na projekt Klokánek,“ doplnila Kopáčková. Turné začalo 2. března v brněnském klubu Semilasso a konec je naplánován na 14. června v Kostelci u Kyjova.


Diváci se mohou těšit na nové písničky z již zmiňovaného alba, ale i na známé hity z devatenácti předešlých. Kapela vystoupí v Národním domě od 19 hodin ve složení Roman Horký kytara, zpěv, Viktor Porkristl kytara, zpěv, Pavel Plch bicí, zpěv a Jiří Meisner basová kytara, zpěv.