Jiřina Bohdalová zavítá ve středu do Velkého Meziříčí. Zábavná talk show Václava Daniela Kosíka začíná v Jupiter clubu v 19.30 hodin a potrvá asi devadesát minut.

„Vstupenky ještě jsou a budou k zakoupení i na místě," ujistila Zuzana Herodesová z Jupiter clubu. Cena lístků je 250 korun. Příchozí se mohou těšit na nespočet veselých příhod, které tato dáma během svého více než osmdesátiletého život prožila.

Zkušenosti sbírala Jiřina Bohdalová už jako malá, když ji maminka zapsala do baletní školy Niny Gordon-Mládkové a poté do komparzu. Maminčinou zásluhou se objevila také jako dětská hvězdička v němém filmu Pižla a Žižla na cestách nebo v prvorepublikové komedii Madla zpívá Evropě.

Herečka měla štěstí na lidi ať to byli scenáristé, režiséři nebo herečtí partneři, jak sama píše ve své životopisné knize. Slavná Dáma na kolejích, Odvážná slečna, Drozdová z Ženu ani květinou neuhodíš, Anna z Ucha, Pěnička anebo třeba Fany ve všech rolích byla Jiřina Bohdalová díky svému mnohovrstevnatému talentu nezaměnitelná.

Dnes ji znají malí i velcí příznivci nejen pohyblivých obrázků ze seriálů Chalupáři, Létající Čestmír, Bambinot či Přítelkyně z domu smutku, z filmů, estrád (kde byl jejím asi nejvděčnějším i nejzábavnějším partnerem Vladimír Dvořák), svůj hlas propůjčila večerníčkovým postavičkám Pohádky z mechu a kapradí, Rákosníček či Malá čarodějnice.

Vystoupila v řadě pořadů na téma vaření nebo hobby. Málokterá herečka se může pochlubit takovým kuchařským uměním jako právě Jiřina Bohdalová. Sbírá i ceny. Je královnou české filmové komedie; jako třetí se umístila v anketě Král filmového úsměvu století, a to hned za Vlastou Burianem a Vladimírem Menšíkem.