„Již tradičně v muzeu na Zelený čtvrtek předvedou své umění vyznavači lidových řemesel. Tentokrát jich přijede dvanáct, z blízka i z daleka,“ informovala Alice Hradilová z Horáckého muzea.

Návštěvníci muzejního jarmarku se mohou těšit na ukázku nejrůznějších technik zdobení kraslic, od malovaných přes slaměné až po děrované. „Nebudou chybět ani výrobky ze šustí, paličkované, drátované, dále stylové perníčky, kukaně a koše z proutí a samozřejmě pomlázky,“ doplnila Alice Hradilová.

Kromě možnosti nákupu velikonočních výrobků a inspirace připravili pracovníci Horáckého muzea pro návštěvníky také výtvarnou dílnu. Zájemci si v ní mohou zkusit vlastnoručně vyrobit velikonoční kraslice, a to pod vedením zkušené lektorky. „Výtvarnou dílnu povede tentokrát Marie Čiháková z dalekého Slovácka, která se pyšní známkou Nositel tradice. Její kraslice jsou vždy ozdobou našeho jarmarku,“ prozradila Alice Hradilová.

A aby to chlapcům a mužům, kteří neholdují zdobení vajíček, nepřišlo líto, připravilo muzeum jednu z rukodělných dílniček také pro ně. Velikonoční pomlázky je naučí plést odborník na slovo vzatý, košíkář Pavel Bureš ze Svratky.