Horácké divadlo v Jihlavě v sobotu večer divákům nabídlo jako třetí premiéru současné sezony bláznivou krimikomedii Woodyho Allena Prokletí nefritového škorpiona. V dramaturgii Barbory Jandové hru se souborem nastudoval režisér Pavel Palouš. V roli vyšetřovatele pojišťovny Cecila Winstona Briggse se divákům představil Milan Šindelář.

Allen vypráví příběh úspěšného pojišťovacího agenta Briggse a jeho nové šéfové, která je najata, aby do firmy přinesla svěží vítr v podobě reorganizace. Oba jsou během vystoupení eskamotéra zhypnotizováni. Stávají se pak nejen milenci, ale i nedobrovolnými komplici při krádežích šperků ze sejfů bohatých klientů pojišťovny. Detektiv se tak ocitá v pozici vyšetřovatele případu, jehož je sám nevědomým pachatelem.

V roli vyšetřovatelovy nadřízené Bett Ann Fitzgeraldové se představila Lenka Schreiberová. Postavu ředitele pojišťovacího domu Chrise Magrudera ztvárnil Stanislav Gerstner. Palouš, který je zároveň autorem scény, vycházel z překladu a úprav Ondřeje Sokola. Kostýmy k představení vytvořila Irena Fila Wagnerová.

Další premiérou Horáckého divadla v této sezoně bude legendární muzikál Šumař na střeše v režii Kateřiny Duškové. Premiéra díla autorů Josepha Steina, Jerryho Bocka a Sheldona Harnicka bude 1. února 2014. Horácké divadlo pro toto představení poprvé ve své více než sedmdesátileté historii vypsalo veřejný konkurz na taneční komparz.

Březen 2014 přinese divákům fantaskní pohádkovou komedii pro dospělé Král jelenem v režii hostujícího Jaromíra Hrušky. Poslední premiérou sezony bude 10. května jevištní adaptace novely Vladislava Vančury Rozmarné léto v režii Pavla Palouše.

JAROSLAV BUČEK (ČTK)