Festival umožní prezentaci hned několika hudebním uskupením. Své umění předvedou kapely Vzhůru a níž, Eirik, AMaTer, Jamaron a Kníže Bredy. Návštěvníci se také mohou těšit na doprovodný program v podobě tanečních a uměleckých vystoupení.

Připraveny budou hry a soutěže, malování na obličej, fotokoutek, tvorba legálního graffiti, slackline, turnaj ve stolním fotbálku, tvořivé a kreativní dílničky, obří bublifuk a mnoho dalšího. „Je až neuvěřitelné, jak rychle to uteklo, že už slavíme 5. Výročí. Velmi nás těší stále velký zájem o tento netradiční festival. Díky návštěvníkům se nám podařilo z něj udělat již tradiční akci ždárského kulturního dění. Samozřejmě i letošní ročník bude bohatý na hudební i taneční vystoupení a nebudou chybět obvyklé doprovodné aktivity, ale připravujeme i novinky, které si prozatím schováváme jako překvapení,“ uvedla organizátorka festivalu a vedoucí Ponorky Veronika Brychtová.

Bohatým programem si pracovníci Ponorky i řada dobrovolníků kladou za cíl poukázat na možnosti, jak se lze zabavit a aktivně trávit volný čas. Neméně důležité je také představovat fungování nízkoprahových zařízení pro děti a mládež a minimalizovat tak předsudky vůči nim. Ponorka chce podle svého názvu ukázat, že je útočiště pro děti a mladé lidi, kteří jsou ztraceni v moři problémů, potřebují pomoci najít vlastní kompas, aby se lépe vyznali ve svém životě. Pomáhá jim, aby se nepotopili úplně na dno a mohli dýchat i pod hladinou všech průšvihů. Vstup na festival je zdarma.