V úterý 5. ledna se ve 20 hodin v Dukle promítá záznam koncertu Rock Montreal kapely Queen. „Stále více se snažíme zařadit i alternativní pro-gram, jako jsou balety, nebo právě přenosy koncertů," řekla Kateřina Fousová z kina Dukla.

Ikonický koncert kapely Queen z Montrealu z roku 1981 je popisovaný jako jeden z nejlepších, jejž kdy bylo možné vidět. „Navíc je to vůbec první vystoupení, které nechala kapela nahrát celé pro kina na 35milimetrový film. Teď je původní stopáž nově remaste-rovaná ve 4K Ultra HD s úžasným prostorovým zvukem, který nabízí fanouškům je-dinečný zážitek z koncertu jedné z nejslavnějších kapel všech dob v kinech po celém světě," dodala Fousová.

Queen s Freddiem Mercu-rym v Montrealu zahráli i svoje největší hity, jakými jsou písně We Will Rock You, Killer Queen, Under Pressure, Crazy Little Thing Called Love, We Are The Champions, Another One Bites The Dust nebo Bohemian Rhapsody.

Nebude to však poslední záznam koncertu této kapely v kině Dukla. Hned na únor je totiž naplánovaná Hungarian Rhapsody. V rámci veleúspěšného Magic Tour 1986, které bylo zároveň labutí písní Freddieho Mercuryho, moh-la kapela poprvé zahrnout do cestovního plánu turné také Maďarsko. „I snímek Hungarian Rhapsody: Queen Live In Budapest '86 je takřka povinnou filmovou událostí pro fanoušky Queen na celém světě," uzavřela Fousová. Vstupné je pokaždé 200 korun.

LUCIE ŽÁČKOVÁ