Adventní koncert, jenž se uskuteční za podpory velvyslanectví Filipínské republiky, začne v bazilice v 19 hodin, nicméně vychutnat si repertoár filipínských pěvců mohou lidé i předtím odpoledne, a to v rámci bohoslužby v poutním kostele svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, která se v památce UNESCO uskuteční od 16.30 hodin.

Vstupné na koncert sboru, který vystupuje po celém světě a stal se držitelem řady ocenění, je dobrovolné. „Sbor má turné po České republice a nám se podařilo domluvit, aby vystoupil i u nás. Myslím, že vystoupení The Philippine Madrigal Singers bude ojedinělý koncert, který dokresluje letošní Rok českého baroka,“ informoval starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.

Žďárská radnice si od navázání vztahů s Filipínskou republikou slibuje rovněž posílení v oblasti rozvoje turistického ruchu. „Filipíny jsou země křesťanská, převážně katolická, dokonce jsme zjistili, že Jan Nepomucký je v jejich tradici zajímavou a poměrně uctívanou osobou. Chceme se proto bavit i s agenturami, které k nám do země vozí návštěvníky z Filipín, aby se pro ně Zelená hora stala jedním z turistických cílů,“ sdělil Zdeněk Navrátil.