V pátek a v sobotu 29. a 30. června se zastaví v Branišově a ve Strachujově, kde se diváci po setmění mohou těšit na filmy Čertoviny, Špunti na vodě nebo Po strništi bos. V červenci si promítání pod širým nebem užijí i obyvatelé Věžné, Horní Rožínky, Radkova, Velkých Janovic a dalších obcí. Kompletní program najdou zájemci na webových stránkách mikroregionu Bystřicko na adrese www.regionbystricko.cz.

Jasno v tom, co a kdy se bude promítat, už mají také v Jimramově. Letní kino Jimramov začíná v pátek 29. června pohádkou Čertoviny. Pohádkový snímek vystřídá komedie Špindl, která se na stříbrné plátno dostane hned další pátek 6. července. I po všechny další pátky do konce měsíce se mohou návštěvníci Kina Jimramov těšit na komediální příběhy, čekají je ještě Dvě nevěsty a jedna svatba, Po strništi bos a Bajkeři.

„Své“ příznivce opět potěší i Letní kino Tři Studně. To má zázemí v altánku u tam- ní restaurace U Loubů. Prvním promítaným snímkem bude akční drama Dunkerk, které je naplánováno na pondělí 2. července. Další film, Paříž 15:17, je připraven na středu 4. července. Promítání začíná vždy úderem jednadvacáté hodiny, podrobnější informace lze dohledat na www.kino.tristudne.eu.

Ilustrační foto.
Cizinec zakrýval regsitrační značku auta speciální roletkou