Celkem se na představení vybralo 1400 korun. „Účast byla bohužel nižší, než jsme očekávali. Ti, kteří přišli, však nešetřili chválou," uvedla vedoucí a jedna ze zakladatelek královské divadelní společnosti Jana Mifková. „Rozhodně se nevzdáváme, budeme představení opakovat," dodala Mifková.

První reprízu Poetické kavárny budou moci nejen Žďárští zhlédnout 21. února v 18 hodin v základní umělecké škole. Kromě repríz se Poetická kavárna dočká i volného pokračování.

„Když jsme sesbírali naše nejpovedenější texty, zjistili jsme, že materiál, který jsme vybrali, bohatě stačí na program dvou představení. Na březen či začátek dubna tedy plánujeme druhou Kavárnu," vysvětlila Jana Mifková.

Léčba protonem

Konto Franta založili kolegové Františka Zborníka z Divadelního klubu Jirásek v České Lípě. Zároveň vyzvali další soubory po celé republice k pomoci a benefičním představením.

Františku Zborníkovi lékaři diagnostikovali zhoubný nádor na neoperovatelném místě, který je navíc tak speciální povahy, že podle odborníků je zřejmě jedinou nedevastující léčbou ozáření protonovými paprsky v centru v pražské Nemocnici na Bulovce. Uhradit tuto léčbu však není v běžných finančních možnostech. Měsíční protonová kúra stojí téměř půl milionu korun a Všeobecná zdravotní pojišťovna ji neproplácí.

Členové Effrenaty od roku 2006 hrají a tančí především v duchu středověku a renesance, a to nejen ve Žďáře, ale na městských slavnostech, hradech či zámcích po celé republice.

Soubor rovněž sbírá ocenění na českých divadelních přehlídkách a účastnil se i mezinárodních projektů v Řecku a Finsku.