Na prvním nádvoří žďárského zámku se v pátek a v sobotu kromě několika stovek posluchačů sešla také parádní hudební parta od rockové básnířky Lenky Dusilové přes Bokomaru s Naďou Urbánkovou a Ivana Hlase až třeba po „divoké“ Čankišou.

Ve skvělé formě se předvedla skupina Koa. Její styl hudby je tařka nezařaditelný, spojuje rozdílné etnické i hudební kořeny členů ansámblu a hudebníci předváděli své individuální schopnosti na jednotlivých hudebních nástrojích. „Hlavně ten akordeonista Mário Bihári doslova kouzlil. Fakt mě to překvapilo,“ pochválil posluchač Josef Novák ze Svitav.

Naopak do Žďáru nepřijel Čechomor, a to z poměrně neobvyklých důvodů. „Nešlo to kvůli střetu zájmů mezi jejich hlavním sponzorem a naším sponzorem, jsou to dva různé pivovary,“ vysvětlila za pořadatele Marcela Lorencová.

Chmurné předpovědi o špatném počasí se v sobotu nakonec nevyplnily. „Bylo tak akorát na třičko a pod mrakem. Naprosto ideální. Jsem tady poprvé a nejvíc jsem se těšil na Bokomaru. Přijedu příští rok zas, je to tady fajn,“ řekl posluchač Radek Svoboda.