„Album Deska je především nenásilný a logický vývoj naší čtyřleté spolupráce," shodují se zpěvák Vojtěch Dyk a vedoucí B-Side Bandu Josef Buchta. „Deska zakončuje etapu bez studiového CD. To je asi jediná etapa, kterou zakončuje. Sportovní terminologií si teď vlastně všichni oblékáme trikot pro studiového hráče a těšíme se na etapu další. Jestli to bude časovka nebo vrchařská etapa, to ukáže až čas a talent," dodává Dyk.

Na repertoáru Desky se autorsky podíleli přední čeští skladatelé Boris Urbánek a Ondřej Brousek či mimo jiné baskytarista B-side Bandu Tomáš Vunderle Koudelka. V albu i na koncertech zazní také už tradiční bonus skladba Largo od Antonína Dvořáka, k níž má Vojtěch Dyk zvláštní vztah a při které si poprvé vyzkoušel dirigování.

„Mám velmi oblíbené tři písně, ale když to vezmu kolem a kolem, tak mám rád celou Desku. Slyšel jsem ji při mixech asi dvousetkrát a pořád ji můžu poslouchat dokola. Velkou radost mi dělá celkový sound. Míchali jsme ji v New Yorku u chlapíka, který dělal desky například pro Whitney Houston nebo Christinu Aguileru. Je to pro mě obrovská zkušenost," říká Josef Buchta.

Osmnáctičlenný brněnský big band s talentovaným zpěvákem působí téměř pět let. „Domluvili jsme se v březnu 2010 a 14. června téhož roku byl první koncert v Metro Music Baru v Brně," vzpomíná Josef Buchta. Společně vydali v roce 2012 album s živým záznamem koncertu Live at La Fabrika, o rok později vyšlo DVD Live at Lucerna, které zachycuje závěrečný koncert první společného turné.

S letošní sérií koncertů Deska Tour objíždí Vojtěch Dyk & B-side Band republiku do 18. dubna. „Tolik vystoupení za sebou jsme snad ještě neměli. Navíc to letos bude hlavně po větších klubech, takže by se tour dala nazvat klubová," vysvětluje Vojtěch Dyk.

Vstupenky jsou k dispozici v síti TICKETSTREAM včetně cestovních kanceláří Čedok, FIRO-tour, knihkupectví Kanzelsberger a síti prodejen Bontonland. Na akci si můžete zakoupit E-TICKET, který si zaplatíte a ihned vytisknete v pohodlí svého domova.

-------------

Víte, že?

Zpěvák a herec Vojtěch Dyk se narodil v roce 1985 a v současné době je jednou z nejvytíženějších českých hudebních a hereckých osobností. K samostatné pěvecké kariéře se dostal přes působení v kapele Nightwork, muzikálové role v divadle Ta Fantastika či inscenacích Cirk La Putyka a Up End Down v divadle La Fabrika. Od roku 2010 spolupracuje s orchestrem B-Side Band, s nímž před třemi lety absolvoval celorepublikové turné.

V roce 2013 následovala letní open air tour a Komerční banka Christmas Tour, kde se představil na společných koncertech s předním světovým zpěvákem Kurtem Ellingem. V roce 2009 získal Cenu Alfreda Radoka pro Talent roku, o tři roky později byl oceněn Andělem za nejlepšího zpěváka roku. Kromě muziky se věnuje také herectví. Herecké a pěvecké nadání spojil například v hudební pohádce Jana Svěráka Tři bratři z roku 2014.

Osmnáctičlenný brněnský B-Side Band band založil v roce 2006 trumpetista Josef Buchta. Jejich úspěchy provází mnoho premiér od znovuobnovení Jazzové mše a světové premiéry Brněnské suity legendárního „bromovce" Jaromíra Hniličky až po unikátní projekty s držiteli Grammy, americkým zpěvákem Kurtem Ellingem v prosinci 2013 a vokálním kvartetem New York Voices v listopadu loňského roku.

Za album se zpěvákem Vojtěchem Dykem Live at Lucerna z roku 2012 B-Side Band získal ocenění Czech Music Academy Awards.

Deska Tour 2015: 12. března Ostrava Garage klub, 17. března Pardubice Ideon, 18. března Hradec Králové Aldis , 20. března Olomouc Výstaviště Flora, 21. března Krnov Kofola music club, 22. března Žďár nad Sázavou Dům kultury, 8. dubna Zlín Kongresové centrum, 9. dubna Bratislava Hant aréna , 18. dubna Praha Fórum Karlín.