Díky účasti v krajské soutěži se duu AMaTer začalo více dařit na hudebním poli. „Žádostí o koncert jsme obdržely hned několik, plánujeme například společný koncert s vítězi soutěže Vysočina hledá talent LikeBusters. Také se nám ozývají někteří lidé, jež se na organizaci pěvecké soutěže podíleli a zvou nás na jejich akce," odsouhlasila Martina Hájková.

„Jsme za to hrozně vděčné, protože máme mnohem víc možností hrát i mimo Žďár a poznávat i jiné publikum," dodala Tereza Syslová.

Kromě nabídek na koncerty dala krajská talentová soutěž dívkám z dua AMaTer i podnět na přemýšlení, zda se nevěnovat zpěvu profesionálně. Zatímco Tereza zvažuje možnost začít po ukončení gymnázia studovat na konzervatoři, její kamarádka má na to trochu jiný názor. „Já jsem nad tím nijak moc nepřemýšlela, protože hudební branže není moc jistý obor, co se uplatnění týká. Takže nechávám všechny brány otevřené," podotkla Martina Hájková. Už nyní jsou ale obě, alespoň pokud jde o hudbu, velmi aktivní. Právě vychází jejich první CD.

První narozeniny

„Je na něm deset písniček a jsou to písničky z naší tvorby, Nahrávání proběhlo ve Žďáře v DDT Records," pochlubila se Tereza Syslová. „Je to studio našich kamarádů, kteří nám s nahráváním dost pomohli a celé nahrávání jsme si společně parádně užili. Písně i hudbu jsme si skládaly samy, ale ve studiu nám pomáhal nejvíc Jarda Konečný," doplnila Martina Hájková.

Zpívající a také autorské duo píše většinou veškeré texty společně, Martina s Terezou se vzájemně dokonale doplňují. „ Inspirací jsou nám všichni a všechno kolem, takže každý jedinec nám vlastně pomáhá," usmála se Tereza Syslová.

Nové CD s písničkami dua AMaTer bude slavnostně pokřtěno v rámci oslavy jednoho uplynulého roku od prvního koncertu. Akce se bude konat 2. května od šestnácti hodin v sále žďárského volnočasového střediska Active. „Chystáme bohatý program, na křtu vystoupí i naši kamarádi jako například Aneta Krčálová, žongléři Zdenda Galuška a Honza Šťastník nebo kapela Bells. Moderovat a křtít budou Jirka Doležal a Hela Dvořáková moderátoři z Hitrádia Vysočina, se kterými jsme se seznámili na Vysočina hledá talent," prozradila Tereza Syslová. V rámci oslavy budou mít zájemci také možnost koupit si nové CD dua AMaTer, které bude stát sto korun.