„Máme vytipováno několik památek, které chceme obnovit a ukázat je veřejnosti. Spoustu lidí totiž nezajímá jenom to, že se něco předělává, ale archeologické sondy nebo stavebně historické průzkumy,“ prozradil o chystaném projektu Zdeněk Musil z občanského sdružení Duna Tri.

Procházky pamětí jsou určené především zvídavým seniorům, které chtějí členové Duny Tri k zapomenutým pohádkovým objektům vozit.

„Naložíme je a přivezeme je k památce, určitě to pro ně bude vítané plus,“ prohlásil Zdeněk Musil.

Starší lidé ale mohou nabídnout i něco na oplátku. Občanské sdružení rádo přijme jejich fotografie, které mohou přispět k revitalizaci památky. „Naším záměrem je více propojit zájmy radnice a lidí,“ poznamenal Musil.

Členové Duny Tri by rádi zrekonstruovali například lokalitu Havírna, kde se nachází unikátní bývalý těžební důl stříbra, dále areál Nového dvora nebo zámeček Vojetín.

Workshop projektu Pojďte s námi za pohádkou, projdeme se pamětí, by se měl podle Musila uskutečenit poslední víkend v září.

---------------

O sdružení

Duna Tri je nekomerční projekt zaměřený především na prezentaci tvorby studentů vysokých výtvarných škol z České republiky. Nadregionální význam tohoto občanského sdružení spočívá v prohlubování navázaných kontaktů s vedením Akademie výtvarných umění a Fakulty výtvarných umění.

Lucie Pátková