Muž roku 2012, sám upoutaný na vozík, moderoval benefiční koncert Dana Bárty a skupiny Illustratosphere, jehož výtěžek pomůže Pavlu Brožovi z Nového Města zakoupit upravený osobní vůz.

Rodina a přátelé

„Je to super, že přišlo tolik lidí, díky moc všem," usmíval se 23letý Novoměšťan. Akci pro něj uspořádali přátelé a rodina. „Za čtyři roky ve funkci jsem tak krásný počin nezažila," pověděla Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků CZEPA, jež benefici zaštítila.

Příchozí mladému zubnímu technikovi přispěli nejen vstupným, ale také zakoupením občerstvení, náramků, půllitrů, odznáčků nebo také knih Radka Jaroše. „Moje amputované články prstů, to je v tomto kontextu jenom taková rýmička. Přeju nám všem, ať úspěšně zdoláváme svoje K2," řekl novoměstský horolezec.

Zájemci měli o přestávce možnost vyzkoušet si jízdu na vozíku po ne zrovna bezbariérovém povrchu a píseň Jednou to pomine od Radůzy zazpívala Olga Jouklová z Jihlavy, která trpí nemocí motýlích křídel. Na harmoniku ji doprovodil Martin Obr, učitel ze Základní umělecké školy Jana Štursy.