Jisté ale je, že v jedné z rolí se objeví mladá herečka Lenka Košťálková a ztvární postavu Lary Croft.

Matyáš propadl hrám

Komedie pro děti režiséra Pavla Jandourka se v malebné krajině na severu Žďárských vrchů bude točit do začátku letních prázdnin. „Jedná se o příběh malého rošťáka, kterému jednoho dne z počítače vyskočí Lara Croft, s níž bude po Vysočině páchat neplechy,“ přiblížil film režisér.

„Původně jsme přemýšleli o zabijákovi, ale nakonec jsme došli k tomu, že s ženou to bude mnohemzábavnější,“ doplnil s úsměvem. V hlavní roli Káji se představí jedenáctiletý Matyáš Valenta, kterého řada diváků zná z „nekonečného“ seriálu televize Nova Ulice, kde hraje postavu Františka.

„V příběhu hraju Káju. Kluka, který se nerad učí a je línej na práci. Jeho nejoblíbenější zábavou je sedět u počítače a hrát hry,“ nechal se slyšet Matyáš.

Jak tvrdí, on sám je ve skutečnosti od Káji povahově odlišný. „Občas na počítač jdu, ale nejsem na něm tak závislý jako třeba jiný děti,“ řekl. Na spolupráci se štábem si jedenáctiletý školák nestěžuje. „S režisérem vycházím moc dobře, stejně jako s ostatními herci. Film je sice teprve na začátku, ale věřím, že to mezi námi bude v pohodě,“ prozradil Matyáš.

Prázdninový film pro děti i dospělé

Podle režiséra bude komedie komorním příběhem. „Objeví se v něm pouze čtyři herci. V dalších rolích se představí Lenka Košťálková jako česká Lara Croft, Jitka Šmehlíková rozená Schneiderová a Luboš Veselý,“ doplnil Pavel Jandourek.

Film bude k vidění příští rok. „Na podzim to sestříháme a pak upřesníme datum, kdy příběh poběží v televizi. Je se na co těšit. Na své si přijdou nejen děti, ale určitě i dospělí,“ nalákal režisér.