Nejen o této hře jsme si povídali s herečkou a majitelkou Fanny agentury Danou Homolovou.

Jana Rosáka mají lidé zafixovaného v paměti jako televizního moderátora, to že je i herec, ví málokdo. Jak jste přišla na to, že jej angažujete?

Honzu Rosáka jsem kdysi viděla ve Švejkovi a strašně se mi líbil. Typově odpovídal právě pro roli Filipa. Potřebovala jsem člověka, který bude inteligentní, dobrý glosátor a zároveň bude hrát sám sebe, a to Jan Rosák splňuje na 100 procent.

Jde o typickou konverzačku?

My to jako klasickou konverzačku nehrajeme. Je pravdou, že angličané by to hráli poněkud klidněji, ale my jsme chtěli, aby to bavilo nejen diváky v hledišti, ale i herce na jevišti, proto je to ve srovnání s anglickým naturelem živější. Máme odehráno 93 představení, zatím, a úspěšně.

Tuto hru máte na programu do července tohoto roku. Připravujete něco nového? Na co se mohou diváci těšit?

V současné době připravujeme zbrusu nové představení. Její autorkou je moje spolužačka ze studií Zora Kostková (sestra herce Petra Kostky pozn. red.), která není v tomto ohledu žádným nováčkem. Spolupracovala na hrách Antonína Procházky pro plzeňské divadlo J. K. Tyla. Hra, kterou připravujeme, napsala sama a bude to opět komedie.

Jak těžké je v dnešní době vést divadelní agenturu a cestovat se zájezdovými představeními?

Není to až tak zlé. Horší je, že je nedostatek mužů. Bohužel v hrách je více rolí pro muže, než pro ženy, a když potřebujete nějaký určitý typ, není to až tak jednoduché. Zkrátka chlapi kolem 55 let prostě nejsou. Přijďte se na nás podívat, budeme se na vás těšit.

Zbylé vstupenky na středeční komedii Aby bylo jasno jsou k dostání u pokladny Národního domu nebo v Informačním centru Malovaného domu.