„Sejdeme se v 18 hodin. Na náměstí budou připraveny tvořivé dílničky a krátká překážková dráha. Budeme společně vařit lektvary, máme přichystané mističky, kelímky, šťávičky, bylinky i pipety, a tak si zájemci mohou udělat svůj vlastní lektvar,“ popsala některé z aktivit, jež se uskuteční v centru města, Leona Marcinko z novoměstského Domu dětí a mládeže Klubíčko, který je hlavním organizátorem akce.

Chybět nebude ani zejména něžným pohlavím velmi oblíbený salon nekrásy, v němž se pomocí barev na obličej a hřebenů budou obyčejní smrtelníci měnit na čarodějné bytosti. „A máme také připravené keramické kotlíky na lektvary, které si zájemci mohou dozdobit,“ doplnila další z kreativních pobídek Leona Marcinko.

„Letos poprvé se uskuteční také taneční workshop, lektorka zájemce naučí jednoduchou choreografii s hudbou,“ dodala.

Na Vratislavově náměstí se k místním čarodějnicím a čarodějníkům přidají i bubeníci, kteří průvod pohádkových bytostí doprovodí k parkovišti pod Třemi kříži. „Pomáhají nám při tom i strážníci, kteří hlídají přechody, protože průvod bývá velice dlouhý,“ okomentovala Leona Marcinko.

Ještě než se pod Třemi kříži zapálí předem připravená vatra, zejména ti nejmenší účastníci musí splnit čtyři úkoly, které jim připravili čarodějové představující čtyři živly – oheň, vodu, zemi a vzduch. „Úkoly jsou velmi jednoduché. A všichni dostanou za jejich splnění odměnu,“ slíbila Leona Marcinko.

Závěr bude patřit zapálení vatry, opékání buřtů a třešničce na dortu – ohňové show. „Předpokládáme, že ohňová show začne okolo půl deváté večer,“ doplnila Leona Marcinko s tím, že konec akce je naplánován na jednadvacátou hodinu.