„Prázdniny tradičně otevřeme festivalem Pelíšek fest v sobotu 29. června. Letos zahrají místní kapely Moribundus, Rabies, Ecce Homo. Na scénu se po roční přestávce vrací i bystřičtí matadoři – skupina Kroky. Přijede i kapela Infinity, El´Brkas z Havlíčkova Brodu, Bonebroke z Prahy a Žadnej stres z Třemošnice. Hvězdou večera se stane kapela Škwor," informoval vedoucí odboru správního a školství bystřické radnice Radek Vojta.

Pelíšek fest doplní také doprovodný program. „V jednání je například tetování henou, lukostřelba, žonglovaní, skákací boty, výroba a prodej reklamních placek, malování na trika, čajovna s vodními dýmkami a prodej šátků a dalšího zboží, pro nejmenší bude připraven skákací hrad. Novinkou by mělo byt krocení elektronického býka a herní systém střelnice Bufallo Bill," dodal Radek Vojta.

V sobotu 13. července se uskuteční Divadlo na náměstí, v němž zahrají vírští ochotníci svůj letošní nový kus – komedii Celebrity s.r.o.

V pátek 2. srpna je na programu 6. ročník festivalu Folk-country náměstíčko. „Z bystřických formací se můžete těšit na Punc, Alter Ego a Karla Hitzgera s Láďou Zítkou. Vystoupí také kapely Modrá stopa z Luk nad Jihlavou, Alibaba z Olomouce a Epy de Mye z Českých Budějovic. Hlavním hostem bude skupina Neřež se zpěvačkou Katkou Koščovou," přiblížil Radek Vojta.

Dopoledne s dechovkou je připraveno na neděli 11. srpna, zahraje při něm Zuberská šestka a Dechový soubor Základní umělecké školy v Bystřici nad Pernštejnem. Diváci si poslech dechovky mohou zpestřit čerstvým uzeným masem přímo z udírny a dalšími masnými specialitami.

Na sobotu 17. srpna je naplánováno Jazz Rock náměstíčko, vystoupí jazzrocková formace z Jindřichova Hradce One Night.

Bystřické léto 2013 uzavře další Divadlo na náměstí, a to 30. srpna, kdy ochotníci z Rozsoch sehrají svůj aktuální divadelní kus Babička v trenkách.

Bystřické léto 2013

16. června
- koncert symfonického orchestru pod vedením Lenky Macháčkové s kapelou Nezmaři

29. června
- Pelíšek fest

13. července
- Divadlo na náměstí – ochotníci z Víru sehrají Celebrity s. r. o.

2. srpna
- Folk-country náměstíčko

11. srpna
- dopoledne s dechovkou

17. srpna
- Jazz Rock náměstíčko

30. srpna
- Divadlo na náměstí – ochotníci z Rozsoch představí kus Babička v trenkách

Bystřické léto 2013