Do čela družstev se postaví starostové jednotlivých měst, kteří své schopnosti prokáží ve speciálních disciplínách, ušitých jim přímo na míru. „Dříve nebývalo zvykem, aby se soutěžních disciplín účastnili i představitelé měst, ti zasedali v porotě. Později se však stalo tradicí, že podpořili družstvo i svým výkonem,“ uvedl ředitel Jupiter klubu Milan Dufek.

Každý rok mění klání svou podobu. Letos bude vše situováno na velkomeziříčské koupaliště, proto mohou družstva očekávat vodní či podvodní boje. „Právě proto, že se tematika každý rok mění, je těžké se nějak dopředu připravit. Myslím si, že máme dobrý tým, kluci budou obhajovat již tři vítězství,“ řekl starosta Křižanova Miroslav Kania.

Velké Meziříčí volí jinou taktiku. Své zástupce si letos zvolila z řad lyžařů, loni vybírala z hasičů, přesto se zatím více dařilo Křižanovu a Měřínu. A na jaké ceny se mohou vítězové těšit letos?

„Všichni členové družstva obdrží věcné ceny, především sportovní zboží, každý dostane medaili a starosta navíc pamětní desku. Hlavní cenou jsou však čtyři putovní klíče, které symbolizují nadvládu nad čtyřmi městskými branami,“ doplnil Milan Dufek. Součástí doprovodného programu bude exhibice skokanů do vody, skoků na vodní trampolíně, vodní rodeo a v rámci programu pro děti Jupiterovy hrátky vystoupí Naďa Urbánková.

Zda letos Křižanov obhájí své vítězství či ztratí pomyslnou nadvládu, se můžete přijít podívat ve středu 4. července od 18 hodin.