Návštěvníky čekají dvě představení hry Tři mušketýři, která se uskuteční v rámci festivalu Muzejních nocí v podání divadelního spolku Špatně namíchaný bublifuk. „Návštěvníci se mohou objednat na dvě představení, buď na osmnáctou hodinu, nebo potom na půl desátou večerní. Doporučujeme objednání, protože zájemců bývá hodně. Muzejní noc pořádáme každý rok a pokaždé má jiný program," uvedla ředitelka Muzea Velké Meziříčí Irena Trunečková.

Velkomeziříčští amatérští ochotníci se pro letošní ročník pustili do nastudování klasického divadelního představení Tři mušketýři. „Ve výběru divadelního kusu jsme jim nechali volnou ruku. Oni zase pracovali s tím, že sám zámek bude tvořit kulisu vlastního divadelního představení. To ovlivnilo i výběr hry," řekla Irena Trunečková.

Také šerm

„Dodržíme samozřejmě klasickou linii. Královna se zamiluje, vše se točí okolo náhrdelníku. Ale snažíme se přidat tam i něco vtipného a mělo by to být i akční. Kluci už zkouší šermovat," prozradila Lucie Kučerová z divadelního spolku Špatně namíchaný bublifuk.

Herci z amatérského ochotnického spolku se schází už tři roky. „Řekla bych, že tento projekt je asi nejtěžší. Neodehrává se pouze na jednom místě, ale přesunujeme se. Začínáme u rybníčku před zámkem, kde bude představení d'Artagnana a jeho rodiny, který se rozloučí, vydá se na cestu a seznámí se s mušketýry. Pak se přesuneme na velké nádvoří, kde se už do děje zapojí gardisté. A pak se znovu přesuneme, tentokrát na malé nádvoří. Tam už se objeví zlý kardinál, krásná Konstance a samozřejmě zákeřná Milady a další postavy," popsala herečka, která se představí v roli královny Anny.

„S tímto divadelním spolkem budeme spolupracovat podruhé. V loňském roce jsme s nimi uspořádali charitativní módní přehlídku. Pokud jde ale o divadlo, tak je to vlastně první spolupráce," vysvětlila ředitelka muzea Irena Trunečková.

Herce ve velkomeziříčském zámku mohou návštěvníci až do konce května potkávat každou neděli. „Zkoušíme už od 2. února. Nejprve jsme zkoušeli v Jupiter clubu, který nám poskytl prostory ve starém kině. Jakmile ale zasvítilo sluníčko, tak zima nezima, začali jsme zkoušet na zámeckém nádvoří. Máme zkoušky jenom v neděli, což je málo. Snad to stihneme nazkoušet, ale máme z toho všichni trochu strach," přiznala Lucie Kučerová.

Do světa plného intrik a lží, ale také přátelství i něžné lásky se návštěvníci zámku přenesou v sobotu 31. května.