Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

25.10.2016

Skleněné plastiky Petra Hory

Vysočina – Krajské Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě se stále snaží popularizovat sklářství a představovat vše hodnotné, co v tomto oboru na Vysočině vzniká či již vzniklo.

25.10.2016

Jubilejní dvacátý ročník festivalu dokumentů dnes začíná, nabízí 310 snímků

Jihlava – Světovou premiérou filmu Zákon Helena české dokumentaristky Petry Nesvačilové bude dnes ve dvacet hodin zahájen jubilejní dvacátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava.

24.10.2016

V muzeu mají třísky ze schodů, po kterých chodil Karel Havlíček Borovský

Havlíčkův Brod – Zajímavý objev související s pobytem Karla Havlíčka Borovského ve vyhnanství v jihotyrolském Brixenu učinili zaměstnanci Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě.

22.10.2016

Kouzelník Harry Potter se vrací. A s ním přichází také černá magie

Havlíčkův Brod - Po dlouhých devíti letech opět zajásaly miliony čtenářů po celém světě. Na knižních pultech se objevil osmý příběh ze světa čar a kouzel – Harry Potter a prokleté dítě.

21.10.2016

Clintonová, nebo Trump? Volit se bude také v Jihlavě

Jihlava – Na dny se počítá čas do začátku jubilejního dvacátého ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava. Jen o několik dnů později se otevřou americké volební místnosti.

20.10.2016

Ještě nekončím, vzkazuje sochař Jan Zoubek

Pelhřimov – Srpnové narozeniny rozhodně neslavil ve velké společnosti. Sešel se s rodinou, přijeli oba synové i s vnoučaty, žádné bujaré veselí se nekonalo.

20.10.2016

Žilková: Žít s ochrankou v patách není jednoduché

Chotěboř – Oblíbená herečka, držitelka Českého lva, Veronika Žilková byla nedávno hostem v Kavárně Chotěboř.

20.10.2016

Miroslav Donutil si v rodném městě převezme cenu

Třebíč - Excelentní herec, vypravěč a třebíčský rodák Miroslav Donutil do svého rodného města přiváží zábavný pořad Na kus řeči aneb Ptejte se mě, na co chcete, já na co chci, odpovím. Pořad se uskuteční při příležitosti vzniku ČSR a udělení cen města významným osobnostem veřejného života.

19.10.2016

V kině pokřtí knihu Vize ZR 2050

Žďár nad Sázavou - V pátek 21. října ve 20.20 hodin se ve žďárském Kině Vysočina odehraje křest knihy s názvem Vize ZR 2050. Ta je shrnutím všech aktivit, které se ve městě uskutečnily v rámci festivalu Živé proStory, tedy soutěž dětí, workshopy studentů a návrhy architektů v rámci takzvaných Městských zásahů doplněných o představy města a místních firem.

15.10.2016

Benefice vynesla přes 150 tisíc korun

Nové Město na Moravě – Více než 150 tisíc korun letos vydělala už pátá benefice Na jedné lodi, ve vlnách života novoměstské obecně prospěšné společnosti Portimo. Akci navštívilo na 800 příznivců dobročinnosti a zábavy. Vybrané peníze pomohou dětem, ale i dospělým nacházejícím se v nepříznivé sociální situaci.

14.10.2016

Festival dokumentů nabídne celkem 310 filmů

Jihlava – Do startu jubilejního dvacátého ročníku největší slavnosti dokumentárního filmu ve střední a východní Evropě zbývá už jen několik dní.

14.10.2016

V Havlíčkově Brodě v pátek začíná podzimní knižní veletrh

Havlíčkův Brod - Šestadvacátý knižní veletrh se bude konat v pátek 14. a v sobotu 15. října v Havlíčkově Brodě.

13.10.2016

Vrhač házel nože a má nový rekord

Pelhřimov – Kluk v šátku 
a s nožem v ruce, mistr světa v hodu nožem Adam Čeladín, se v úterý dopoledne pokusil o rekord na dvoře pelhřimovské radnice.

12.10.2016

Třebíčská památka Unesco se může rozšířit o zámek

Třebíč - Mezi třebíčské památky Unesco patří nyní židovská čtvrť a bazilika svatého Prokopa. Přibýt by mezi ně mohl také tamní zámek, který s bazilikou sousedí.

11.10.2016

U žďárského modrého hřiště přibyly tři sochy

Žďár nad Sázavou - Tři pískovcové sochy, které v srpnu vznikly v rámci sochařského sympozia Žďáření 2016, byly instalovány poblíž cyklostezky u žďárského Modrého hřiště.

7.10.2016

Námětem obrazu se stala světelská školní huť

Světlá nad Sázavou - Akademie – Vyšší odborná škola, Gymnázium a Střední odborná škola uměleckoprůmyslová ve Světlé nad Sázavou, která si v těchto dnech připomíná půlstoletí své existence, má jedno speciální vybavení.

6.10.2016

Zůstat jen doma? Byla bych tam nešťastná, říká Jana Černá

Nové Město na Moravě - O tom, že věk není tím nejdůležitějším, co ovlivňuje aktivní život člověka, přesvědčuje dnes a denně někdejší gymnaziální profesorka z Nového Města na Moravě Jana Černá. Se svou láskou k městu, v němž prožila celý svůj život, se rozhodně netají.

6.10.2016

Fanoušci internetových videí se sjedou do Jihlavy

Jihlava – Jihlavský kulturní dům (DKO) bude už zítra opět hostit akci zvanou CineTube, v rámci které se představí tvůrci videí nazývaní youtubeři. Akce začíná v pět hodin odpoledne.

4.10.2016

Tématem knižního veletrhu budou také ceny

Havlíčkův Brod – Jak zachránit svět knihy pro čtenáře? Pevnými cenami. I to bude jedno z aktuálních témat už 26. ročníku nadcházejéícího Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě, který se uskuteční v Kulturním domě Ostrov 14. a 15. října.

4.10.2016

Jan Šibík popisuje útrapy lidí snímky i texty z Bible

Žirovnice - Konfrontace starověkých textů s moderním médiem fotografie a také konfrontace současného člověka s věčnými otázkami života jsou hlavními tématy putovní výstavy Jobova zvěst fotoreportéra Jana Šibíka.

4.10.2016

Týden knihoven nabízí řadu lákadel

Žďársko - Do dvacátého ročníku Týdne knihoven, který odstartoval včera, se zapojily i knihovny na Žďár-sku. Až do neděle tak čeká nejen na jejich pravidelné čtenáře řada aktivit.

3.10.2016

V Herálci vystoupí i skupina Kryštof

Herálec - Na začátku října odstartují v kulturním domě v Herálci na Žďársku novou sezonu hudebních vystoupení. V průběhu podzimu zahraje celá řada populárních českých skupin.

3.10.2016

Tomáš Klus a jeho Cílová skupina vytvořili v Brodě nový český rekord

Havlíčkův Brod – Tomáš Klus s Cílovou skupinou se po roce vrátil na koncertní pódia. V pátek 30. září 
v Kulturním domě Ostrov 
v Havlíčkově Brodě zahájil Recyklus Tour.

1.10.2016

Metalistka Vladivojna ukáže i svou poetickou tvář

Chotěboř – Vladivojna La Chia je nekonvenční umělkyně, jíž fanoušci budou znát především jako lídra crossoverové kapely Vladivojsko.

30.9.2016

Časosběr je náročnější než běžná dokumentaristika

Jihlava – Jihlavu ve středu navštívila legenda českého dokumentárního filmu Helena Třeštíková. Zájemci si v kině Dukla mohli poslechnout, jaké úskalí přináší časosběrná dokumentární tvorba, kdy hlavní postavy snímků režisérka sleduje několik let.

30.9.2016

Nadcházející víkend opanují v kraji Dny otevřených ateliérů

Vysočina – Začíná šestý ročník podzimní slavnosti výtvarného umění a uměleckých řemesel v regionu Vysočiny.

30.9.2016

Otevřené ateliéry umožní vidět šikovné ruce

Žďársko - V téměř pěti desítkách atelierů, dílen, výstavních síní a galerií se ve žďárském okrese o víkendu otevřou dveře pro veřejnost v rámci vysočinských Dnů otevřených ateliérů. Návštěvníci v řadě z nich budou moci koukat výtvarníkům pod ruce a sledovat jejich práci, případně si od nich nechat vysvětlit postup vzniku toho kterého díla.

29.9.2016

Kostra držící ptáka překvapí chodce i cyklisty do Beranova

Jihlava – Kostra držící vycpaného ptáka, lidská hlava, figurína, bota a kočka 
s bublinou u pusy, jejíž obsah si mohou kolemjdoucí domyslet. To jsou atributy tvořící malbu, která od minulého týdne zdobí fasádu ateliéru Střední uměleckoprůmyslové školy (SUPŠ) Jihlava-Helenín.

27.9.2016

OBRAZEM: Tomáš Klus zahájil svoji tour na skládce v Petrůvkách

Třebíč, Petrůvky – Oblíbený muzikant Tomáš Klus zahájí velkým koncertem už tento pátek Recyklus tour. Chce během ní upozornit na to, jak špatně se k naší planetě chováme a jak toto své počínání přehlížíme. Ještě před koncertní šňůrou se vydal na Třebíčsko, aby své turné na tamní skládce odpadů stylově odstartoval.

20.9.2016

Výstava Broučci Jana Karafiáta

Havlíčkův Brod – V letošním podzimním výstavním projektu věnovaném opět dětem připomínáme dvě letošní výročí spojené s jedinou knihou a jejím autorem. Jedná se o tematickou výstavu „Broučci Jana Karafiáta".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení