Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.9.2016

Petr Bende zahrál ve žďárském Hettichu

Žďár nad Sázavou - Den otevřených dveří si ve Žďáře pro veřejnost připravila společnost Hettich.

17.9.2016

Ochotníci budou hrát pro dobrou věc

Nové Město na Moravě – Soubor amatérských herců Ochotníci z Novoměstska chystá na 1. říjen v kulturním domě v Novém Městě na Moravě benefiční představení. Spolupracují na něm s Domácím hospicem Vysočina, který se zaměřuje na pomoc nevyléčitelně nemocným lidem a jejich blízkým.

17.9.2016

Raději si jedu poslechnout kapely naživo, říká Karel Nechvátal

Moravské Budějovice - Karel Nechvátal je ředitelem Městského kulturního střediska Beseda v Moravských Budějovicích. Sám je muzikant, a tak rád dává prostor i začínajícím místním kapelám. „Je potřeba, aby si zvykly na pódium," říká.

16.9.2016

Knižní veletrh opět navštíví tisíce lidí

Havlíčkův Brod – Přípravy letošního Podzimního knižního veletrhu, který bude už za měsíc hostit velký sál havlíčkobrodského KD Ostrov, jsou v plném proudu.

16.9.2016

Skřipácká muzika se dostala na prestižní národní seznam

Jihlavsko – Skřipácká muzika z Jihlavska se dostala na prestižní národní seznam. Tedy na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.

15.9.2016

Rebelfest odstartuje se všemi pěti „P"

Havlíčkův Brod – Zahájení prvního ročníku Rebelfestu se blíží. Uskuteční se v sobotu 17. září v areálu havlíčkobrodského Měšťanského pivovaru.

15.9.2016

V Horáckém muzeu si připomenou si Františka Josefa I.

Nové Město na Moravě - Do časů „za císaře pána" se přenesou návštěvníci Horáckého muzea, kde je od čtvrtka připravena výstava ke stému výročí smrti Františka Josefa I. Expozice přibližuje, jak se Nové Město proměnilo v průběhu 19. století a začátkem 20. století a jak během doby vlády císaře Františka Josefa I. (1848-1916) získalo mnoho svých dominantních staveb a uměleckých památek.

15.9.2016

Zámecký koncert završí hudební sezonu v Náměšti nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou – Koncertem finských umělců cembalisty Aapo Häkkinena a flétnistky Pauliiny Fredové vyvrcholí letošní hudební sezona na zámku v Náměšti nad Oslavou. Uskuteční se v sobotu 17. září.

14.9.2016

V Polné zachraňují varhany

Polná - Barokní nástroj v hlavním polenském chrámu Nanebevzetí Panny Marie na Husově náměstí prochází rozsáhlou opravou za bezmála deset milionů korun.

14.9.2016

V Třebíči zahraje Will Johns, naděje britského blues

Třebíč - Nová velká naděje britského blues, zpěvák a kytarista Will Johns, už zítra zahraje v Národním domě v Třebíči. Koncert začíná v devatenáct hodin, vstupné vyjde na sto dvacet korun.

8.9.2016

Do běžně nepřístupných památek mohou nahlédnout stovky zvědavců

Pelhřimov – Milovníci historických objektů či pouze zvědaví jedinci budou už toto sobotu v Pelhřimově 
a jeho blízkém okolí ve svém živlu.

8.9.2016

Stavění máje odstartovalo Bítešské hody

Velká Bíteš - Postavením máje za doprovodu dechovky a následným otevřením hodových sklípků ve středu odpoledne začaly vyhlášené Bítešské hody. Ty potrvají do 14. září, a zejména víkendové akce do města každým rokem lákají stovky návštěvníků.

5.9.2016

Pošta vydává nové známky, na jedné je i jihlavský levhart

Jihlava – Jen na třech poštovních známkách se dosud objevila Jihlava. Na jedné je zmíněna jako sjezd z dálnice, na dalších dvou je samotné město. A brzy přibude další známka – se zvířecím motivem. Ovšem nebude na ní ježek, symbol města, ale šelma. Levhart sněžný.

31.8.2016

Zámek se zahalí do tmy Klášterní noci

Žďár nad Sázavou - Klášterní noc se nad žďárským zámkem a Zelenou horou rozprostře v sobotu 3. září. „Už tradiční Klášterní noc v areálu zámku rodiny Kinských letos ukáže život v klášteře v celé jeho šíři od duchovna přes kreativitu, zahrady až po hudbu a umění," přiblížila Hana Chytrá z úseku marketingu Zámku Žďár nad Sázavou.

29.8.2016

Depozitář muzea skrýval dvě opony. Jedna z nich se vrátí domů

Havlíčkobrodsko – Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod má ve svém depozitáři dvě monumentální historické opony ochotnických divadelních spolků z Lipnice nad Sázavou a tehdejšího Německého Brodu.

28.8.2016

Kapele Rose Band HB vévodí dvě trubky

Havlíčkův Brod - Mezi nejúspěšnější hudební tria současnosti se za velmi krátkou dobu zařadil ROSE BAND HB.

23.8.2016

Dnes fotí každý, ale nikdo nevystavuje

Havlíčkův Brod – Tradice fotografie v Brodě neupadá, i po padesáti pěti letech je o ni zájem.

21.8.2016

Opravovat památky mohou nejen zkušení řemeslníci

Vysočina - Obnovu památek a starost o ně se může naučit každý v kurzech.

20.8.2016

Náměšťské mimořádné prohlídky bývají vyprodané

Třebíčsko – Víkendové večerní prohlídky s divadelním souborem Exulis na zámku v Náměšti nad Oslavou byly zcela vyprodané. A podobně se daří i ostatním památkám na Třebíčsku.

20.8.2016

Dokumenty se promítají na střeše nebo i na hřbitově

Jihlava - Jako předzvěst festivalu dokumentů začalo Živé kino.

20.8.2016

Slavnosti jeřabin začaly. Potrvají měsíc

Žďár nad Sázavou – Dvaadvacátý ročník Slavností jeřabin zahájil průvod, v jehož čele kráčeli nepřehlédnutelní obři z Flobecqu. Kulturní festival, do jehož organizace se zapojilo hned několik městských subjektů, potrvá až do 18. září.

19.8.2016

Dražba při koncertu bratří Ebenů podpoří Domácí hospic Vysočina

Jimramov - Bratři Ebenové nepatří ke skupinám, které by koncertovaly obden a objížděly kdejakou štaci. I na Vysočině jsou spíše vzácnými hosty.

18.8.2016

My už jsme prostě takoví. S Jitkou nám to ladí

Valeč /ROZHOVOR/ - Nemnoha lidem se přihodí, že se již za svůj život stanou legendou a objeví se dokonce v učebnicích. Jiří Suchý mezi ně patří. Má na svém kontě řadu evergreenů: Pramínek vlasů, Blues pro tebe, Klokočí, Dotýkat se hvězd, což jsou písně, které mimo jiné zazní na letošním ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského.

17.8.2016

Soutěž o nejkrásnější knihu knižního veletrhu se bude konat i letos

Havlíčkův Brod – I v letošním roce bude soutěž „O nejkrásnější knihu" jednou z doprovodných akcí Podzimního knižního veletrhu, který se bude konat 14. a 15. října 2016 v Havlíčkově Brodě.

15.8.2016

Ewa Farna: Za deset let jsem dospěla

Zvole - Jednou z účinkujících na festivalu Léto lásky v Šiklově mlýně byla i zpěvačka Ewa Farna, která doslova sršela energií a dobrou náladou. V největším přírodním zábavním areálu u Zvole nad Pernštejnem nebyla poprvé. „Už jsem tu kdysi byla. Asi před devíti lety a byla jsem tady z toho všeho strašně nadšená," říká Ewa Farna.

14.8.2016

Pigyáda bavila děti i jejich rodiče, na podiu zahrály hudební hvězdy

Zvole nad Pernštejnem – Velký hudební a zábavní festival se uskutečnil v zábavním parku Šikland. Jmenoval se Pigyáda a s podtitulem „Léto lásky" nabídl atraktivity pro děti i dospělé. Zatímco nejmenší návštěvníci si užili nespočet her na mnoha stanovištích, jejich rodiče si mohli vychutnat některé z koncertů hudebních hvězd. Festival spolupořádaly Evropa 2, Šikland a multimediální značka Pigy.

13.8.2016

Další hvězdy letní Pigyády zazáří v sobotu

Zvole nad Pernštejnem - Festival Pigyáda Léto lásky, nesený v duchu oslav lásky, přátelství, hudby, tance, zábavy a barev, i dnes táhne lidi do Šiklova mlýna na Bystřicku na hvězdy.

12.8.2016

V Šiklově mlýně začíná Léto lásky

Zvole nad Pernštejnem - Velký hudební a zábavní festival Pigyáda Léto lásky startuje už v pátek v zábavním parku Šikland na Žďársku a potrvá do neděle 14. srpna. Akci společně připravily Šikland, rádio Evropa 2 a multimediální projekt Pigy.

6.8.2016

Stíhám, ale těžko, říká kytarista Petr Roškaňuk

Lípa – Už to nebude dlouho trvat a v polovině srpna vypukne v letním areálu v Dobrohostově na Havlíčkobrodsku jednadvacátý ročník Malého letního festivalu Stock.

6.8.2016

Obtížnější role zpěváky více uspokojují

Jaroměřice nad Rokytnou - Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského je přede dveřmi. Jeho osmnáctý ročník se uskuteční od 6. do 20. srpna v Jaroměřicích nad Rokytnou, Dalešicích, Valči a letos poprvé také v Dukovanech. Hlavním partnerem festivalu je i v letošním roce Skupina ČEZ. Festival zahájí svým galakoncertem vítěz Operalie 2015, jedné z nejprestižnějších pěveckých soutěží pro mladé zpěváky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení