A do pyžam! zazní nejednou ve stejnojmenném představení, které ve čtvrtek přijedou do jihlavského domu kultury odehrát známé hvězdy Jiří Langmajer, Kateřina Brožová, Kateřina Hrachovcová a další. Těšit se můžete na originální zápletku, vtipné okamžiky, které vás rozhodně nenechají v klidu, a hlavně na citlivou slovní komiku. Vytříbená komedie, jejímž autorem je vynikající francouzský dramatik Marc Camoletti, začne v 19 hodin.

Režie se ujal Petr Hruška, mezi herci spatříte mimo výše jmenované také Davida Suchařípu (Bernard), Kamilu Špráchalovou (Jacqueline), Nelu Boudovou (Brigite I.), Evu Čížkovskou (Brigite II.), Zdeňka Vencla (Bertrand) nebo Martina Hrušku.

Jak již sám název díla směle napovídá, můžete se těšit na proslulé herce, kteří se na jevišti ukážou pouze v pyžamech. Šanci vidět Jiřího Langmajera či Kateřinu Brožovou spoře oděné přímo před zraky diváků ještě máte. Na komickou francouzskou bulvární frašku programové oddělení totiž nabízí ještě téměř čtyři desítky volných vstupenek.

Autor barvitě a s bystrým vtipem napsaného příběhu Marc Camoleti (1923 – 2003) pochází ze švýcarské Ženevy. Jeho rodné kořeny bychom nalezli až v Itálii. Kariéru odstartoval v roce 1958 souběžným uvedením tří jeho her. Oblíbenou se stala zejména Dobrá Anna, která dosáhla neuvěřitelného počtu 1300 repríz. Také jeho další hry se těšily nebývalému zájmu ze strany publika. Z těch nejúspěšnějších by se daly jmenovat například Pomocnice v domácnosti, Na správné adrese, Dva na kanapi a samozřejmě Do pyžam!

Marc Camoletti byl vyznamenán celou řadou cen. Jeho díla byla přeložena do více než padesátky světových jazyků. K tomu si domyslete opravdu důmyslný výběr těch nejlepších herců v představení Do pyžam! a již teď je jasné, že z představení rozhodně neodejdete zklamáni.