Polnou na Jihlavsku si vybrala legendární kapela Arakain ke svému premiérovému koncertu. Ta bude už 4. března startovní čárou v rozsáhlém turné, které plánuje pětice muzikantů v rámci připravovaného alba s názvem Homo sapiens..?

Hostem, který bude dnes již legendární kapelu provázet na celé koncertní šňůře, je úspěšná vsetínská formace Ascendancy. Představována přitom bude nová deska nesoucí název Out of Knowhere. Návštěvníci koncertu se pak mohou těšit na další hosty, mezi účinkujícími se totiž objeví také kapely Merlin a Menhir.

Zakončení turné je naplánováno na 21. května vystoupením Arakainu v Ivančicích u Pardubic, které bude doprovázené dvojnásobným křestem alba.

Arakain vznikl v roce 1982 z původní formace nazvané Apad, jejímž zpěvákem byl Aleš Brichta. Ten se posléze stal frontmanem Arakainu a byl jím až do roku 2002. Po jeho odchodu jej nahradil další Petr Kolář. V roce 2005 jej vystřídal Jan Toužímský.

Měnilo se i obsazení dalších postů, od založení skupiny zůstal stálým článkem hudebního seskupení pouze kytarista Jiří Urban.

Mezi zakládající členy souboru patří krom Brichty a Urbana i bubeník Miroslav Nedvěd. Nutno podotknout, že v této kapele účinkovala například i zpěvačka Lucie Bílá.

V současnosti kapela hraje ve složení Jan Toužímský, Jiří Urban, Zdeněk Kub, Miroslav Mach a Lukáš Doskanský.