Multikino CineStar milovníkům filmů nabídlo 3D projekci v Jihlavě poprvé.

„3D projekce se v Jihlavě těší opravdu velikému úspěchu. Diváků chodí zástupy a zatím jsou všechna promítání do posledního místa osazená,“ popsala návštěvnost trojrozměrné projekce manažerka multikina CineStar v Jihlavě Tereza Ondřejová.

3D projekci vykládají encyklopedie takto: Trojrozměrný film umožňuje spatřit natočené scény nikoliv ploše, ale v celé jejich hloubce. Někdy má proto divák pocit, jako by se pohyboval přímo uprostřed děje.

Užít si dojem trojrozměrnosti obrazu umožňuje nejmodernější digitální projektor a speciální brýle, které návštěvníci obdrží před vstupem do kinosálu.

Projektor promítá dva obrázky a brýle zatemňují levé a pravé oko tak, aby každý obrázek šel do správného oka.

„Sály jsme vybavili nejmodernější projekční technologií. Diváci si před zahájením projekce nasadí aktivní 3D LCD brýle. Poté si mohou vychutnat vybrané filmy v dokonalé digitální trojrozměrné kvalitě, s prostorovým digitálním zvukem,“ uvedl výkonný ředitel multikin CineStar Jan Bradáč.

„Jihlavské 3D kino je velice dobré. Na filmu Avatar ve 3D projekci jsem byl už několikrát v různých kinech a myslím, že jihlavský CineStar je srovnatelný, ne li lepší,“ popsal pravidelný návštěvník 3D kin Jaroslav Kremín.

Podle Terezy Ondřejové se milovníci trojrozměrných projekcí mohou těšit i na další filmy, které by do jihlavského kina měly zavítat už v nejbližších dnech.