Během slavnostního večera, který odstartuje v 19 hodin, bude jedné z dvanácti finalistek udělen v pořadí již čtrnáctý titul nejkrásnější dívky kraje.

„Čtrnáctý je z toho důvodu, že jsme na desátém ročníku vyhlašovali miss desetiletí z dosavadních vítězek,“ vysvětlil ředitel Domu dětí a mládeže ve Žďáře nad Sázavou, jež akci pořádá, Luboš Straka.

Letos se mohly poprvé do soutěže přihlásit dívky, které z Vysočiny nepochází. „Udělali jsme takzvaný open ročník. Mezi dvanácti finalistkami je tak osm dívek z našeho kraje a zbylé čtyři pochází z Moravy – z Hodonína, Brna, Čejče a z Tišnova,“ řekl redaktorům Žďárského deníku Luboš Straka.

Jak dodal, pořadatelé uvažují o tom, že open ročníky se stanou tradicí. „Do pravidel ale dáme, že minimálně šest finalistek musí být právě z našeho kraje,“ doplnil.

Podle Luboše Straky se letošní slavnostní večer nebude od těch předchozích nijak výrazně lišit. „Dívky čekají opět tradiční disciplíny, kterými jsou představení se, rozhovor s moderátorem, volná disciplína, promenáda v plavkách a závěrečná promenáda ve večerních šatech,“ vyjmenoval.

O zpestření soutěže se podle Luboše Straky bezesporu postará zpěvák Marek Ztracený. „V současné době je hodně v kurzu a mezi mladými lidmi je dost oblíbený,“ podotkl pořadatel.

O nejkrásnější dívce Vysočiny rozhodne osmnáctičlenná porota, v níž nebude chybět ani loňská vítězka – pětadvacetiletá Andrea Navrátilová z Třebíče.